Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-01-2022 12:50   Güncelleme : 10-01-2022 18:43

BAŞKAN UZUN: “BU KONUDA CANI YANMIŞ BİRİ OLARAK ZONGULDAK’TA ONKOLOG EKSİĞİ VAR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri ve İlçe Başkanları Zonguldak Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

BAŞKAN UZUN: “BU KONUDA CANI YANMIŞ BİRİ OLARAK ZONGULDAK’TA ONKOLOG EKSİĞİ VAR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri ve İlçe Başkanları Zonguldak Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette, Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun hazır bulundu.

Ziyarette basın mensuplarının soruları yanıtlandı. Onkolog konusunda ki sorulara Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz,”Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı açıklama kanser nedeniyle hayatını kaybedenleri geri getirmeyecek. Özür dileyerek Zonguldak’a hakettiği sağlık sistemini vermek zorundalar. Kanser hastaları koridorlarda uzun kuyruklar oluşturuyor. Bunu Zonguldak’a vebal gören görüşe diyecek bir şey yok.”şeklinde yanıtladı.

Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun Onkolog konusundaki soruları kendiside cevaplamak istedi. Başkan Ebru Uzun, “Bu konuda canı yanmış biri olarak, Onkolog eksiği vardı. Sağlık bu telafisi yok. Aylarca hiç doktor olmaksızın neler yaşandığını ben biliyorum. Şimdiki doktorumuz çok sağolsun. AKP Milletvekilleri’nin aklı neredeydi. Cumhurbaşkanı’na talep iletildi mi bu bile belli değil. Açıklamalarında ki samimiyete inanmayacağım. “