Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 19-06-2022 15:17   Güncelleme : 19-06-2022 21:26

BAŞKAN DEMİRKÖSE’DEN ‘FİLYOS’TA İSTİHDAM’ AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun şehre gelişi ile ilgili açıklama yayımladı.

BAŞKAN DEMİRKÖSE’DEN ‘FİLYOS’TA İSTİHDAM’ AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP)  Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun şehre gelişi ile ilgili açıklama yayımladı. Başkan Varol Demirköse Filyos'ta kalifiye eleman konusundaki görüşlerinede yer vererek açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

 

 

“Şehrimizdeki yatırımları incelemek üzere kentimize teşrif eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil KARAİSMAİLOĞLU'nun Zonguldak programlarına MHP olarak iştirak ettik. 

Daha önce de bölgede yapılan bütün üst düzey ziyaret ve programlarada MHP olarak katkı sağladık.

Filyos yatırımlarına ilave olarak doğalgaz çalışmaları da dikkate alındığında, Filyos bölgemizde ilk etapta 12 bin, 2030 da 50 bin, 2050 de 100 bin istihdam düşünülmektedir.

Terörle mücadelenin, pandeminin ve doğal afetlerin olumsuz etkisi,bütün dünyada yaşanan ekonomik krizin ülkemize yansıması sonucu ekonomimizdeki durum dikkate alındığında Filyos bölgesindeki yatırımlar bölgemiz ve ülkemiz için umut olmaktadır. MHP olarak bütün bu yatırımlarda desteğimiz bulunmaktadır.

Filyos'ta ki yatırımcılar ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde kalifiye eleman bulmakta sıkıntı yaşadıklarını görmekteyiz.

Bu konuda daha önce gündeme getirdiğimiz ve yetkili makamlara raporlayarak verdiğimiz, MHP Genel Merkezimizin de yakından takip ettiği Filyos bölgesinde ihtiyaç olan kalifiye eleman için meslek liselerinin çırak eğitim kurumlarının ve üniversitelerin eğitim fakültelerinin ivedilikle hazırlık yapması konusunun önemi daha da artmıştır.

Gündemde tutup takip ettiğimiz bu konuda Devletimiz çalışmalar başlatmış olup, halkımızın da duyarlı olması gerekmektedir.

Üreten bir toplum olmak için her meslek grubunda eğitimli insan gücüne ihtiyaç vardır.

Zonguldak yakın zamandan göç veren değil göç alan bir şehir olacaktır.

Ailelerimiz, meslek konusunda çocuklarını bu konuya göre yönlendirip teşvik etmelidir.

Yatırımlara sahip çıkmalı, istihdamdaki ihtiyaç olan elemanların yetişmesi için bölgemizdeki eğitim kurumlarına öğrenci yönlendirmede öncelikle bölge insanımız hassasiyet gösterilmelidir.”

AdminAdmin