Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 02-04-2021 15:40   Güncelleme : 02-04-2021 23:27

"BAŞARISIZLIĞINIZ SONRASINDA 'ÖZÜR DİLEME' İHTİYACINIZI DA KİTAPÇIĞINIZA YAZIN!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun,Zonguldak Belediyesi’nin hazırlamış olduğu ve dün paylaştığı "iki yılda neler yaptık" adlı kitapçığına yönelik açıklama yaptı. 

Uzun yaptığı açıklamada,Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a ithafen “Sayın Başkan’a;asfalt,beton yol,parke yol çalışmaları,kanalizasyon,içme suyu şebeke hatlarını yenileme,çocuk parkları yapımı gibi imalatların Belediyelerin asli ve öncelikli görevleri olduğunu hatırlatmak isteriz. “diyerek kitapçıkta yer alan konulara karşı tepkisini gösterdi. 
Uzun'un konuyla ilgili açıklaması şöyle: "Zonguldak Belediye Başkanı ,Sayın Ö.Selim Alan ”iki yılda neler yaptık”adlı kendi deyimiyle hizmet yolculuğu kitabını kamuoyu ve halkımız ile dün paylaştı. Öyle anlaşılıyor ki sayın başkan,12.03.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu kamunun her kademesinde tasarruf politikasının uygulanacağı ve israfın kesinlikle yaşanılmayacağı sözlerine kulaklarını tıkayarak kaliteli baskısı ve çok renkli görselleri ile dikkat çeken bir tanıtım kitabı için MİLLETİN “Parasına kıymış”! Sayın Başkan’a;asfalt,beton yol,parke yol çalışmaları,kanalizasyon,içme suyu şebeke hatlarını yenileme,çocuk parkları yapımı gibi imalatların Belediyelerin asli ve öncelikli görevleri olduğunu hatırlatmak isteriz. Kuş uçmaz,kervan geçmez yerlerdeki belde belediyelerin bile karınca kararınca bu hizmetleri yaptıklarını cümle alem biliyor. Sayın Başkan,eğer adaletli davranmak ve adil olmak istiyorsanız yapmış olduğunuz asfalt ,beton yol,parke yollarda yılın ilk kar’ını nasıl kaldıramadığınızı,bu mücadelede nasıl yenik düştüğünüzü,günlerce Gazipaşa caddesinin kaldırımlarını bile temizleyemediğinizi,bu başarısızlığınız sonrasında “özür dileme “ihtiyacını hissettiğinizi de bu kitaba yazın!Günlerce hiç akmayan  ya da aktığında çamur deryasına dönüşen ve salgına rağmen acımasızca zam yapmaktan geri durmadığınız içme suyunun hikayesini de bu kitaba yazın!Aylarca çalışmayan halk otobüslerini, insanlarımızın bu konuda nasıl mağdur olduklarını ve o süreci nasıl kötü yönettiğinizi de bu kitaba yazın!Hiçbir projenin sağlıklı,açık,şeffaf bir şekilde bu kentte yaşayanlarca paylaşmadığınızı da bu kitaba yazın!Hizmet konusunda,TOKİ’nin arkasına sığınarak hiçbir söz hakkınızın olmadığı, bahtınıza ne çıkarsa ve hangi tarihte çıkarsa sizin bir türlü bilemediğiniz projelere mahkum olduğunuzu da bu kitaba yazın! İki yılın sonunda  Belediye Başkanlığı’nın seçim öncesi vaat ettiğimiz “lavuar alanı“projesinin yine “vaat” projesi olarak kitabınızda da yer aldığını da bir zahmet “açık-seçik” yazın.Benzerinin Karadeniz sahilinde bulunmadığı ifade ettiğiniz “Uzunmehmet Camii’sinin” iki yılda neler yaptık kitabınızda yer almasını biz bir türlü anlayamadık!Yoksa bu camii’yi de siz mi yaptınız?Yine Sayın Cumhurbaşka’nımızın ısrarla Sakarya Gaz Sahası ve Tuna 1.Bölge adıyla kamuoyuna duyurduğu 405 milyar metreküp doğalgaz rezervinin sadece 85 milyar metreküp kısmının Türkali 1.den üretileceği bilgisini farklı bir şekilde Zonguldak Belediyesi’nin “iki yılda neler yaptık” kitabına “saflığımızı mazur görün” neden eklediniz?
Yoksa Belediye Başkanlığı yanında birde AKP İl Başkanlığı sıfatınız var da biz mi bilmiyoruz!
Eğer fazla mal göz çıkartmaz diyorsanız…
19 Yılın sonunda  halen bitirilemeyen Mithatpaşa Tünellerini ve Kilimli Sahil Yolu Projesini devam eden  Hastane İnşaatını da bu kitabınıza da ilave  etseydiniz!
Bizce o zaman daha göz alıcı ve buram buram yatırım kokan bir kitabınız olurdu! 
Son olarak salgın başlangıcında  beş maske’yi dağıtamayan mensubu olduğunuz siyasi iktidarın bir belediyesi olarak hem de iki milyon adet “tek kullanımlık maskeyi” dağıtabildiğiniz için sizi can’ı gönülden kutluyoruz.!"