Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-07-2021 13:45   Güncelleme : 22-07-2021 18:22

“BALIKÇILARIMIZIN DERDİNE DERMAN OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Balıkçıları ve Su Ürünleri Sektörünün sorunlarını dinlemek üzere Zonguldak'a geldi. Milletvekili Barış Karadeniz'i limanda CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP İl Başkanı Murat Pulat ile çok sayıda balıkçı esnafı karşıladı.

“BALIKÇILARIMIZIN DERDİNE DERMAN OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop Milletvekili  Barış Karadeniz, Balıkçıları ve Su Ürünleri Sektörünün sorunlarını dinlemek üzere Zonguldak'a geldi. 

Milletvekili Barış Karadeniz'i limanda CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, CHP İl Başkanı Murat Pulat ile çok sayıda balıkçı esnafı karşıladı.

 

Milletvekili Karadeniz, ziyaret sırasında tüm Zonguldak halkının bayramını kutlayarak açıklamada bulundu.Karadeniz açıklamasında şu sözlere yer verdi;”Biz ezber bozuyoruz. Türkiye'de sahipsiz kalmış hiçbir şekilde ilgilenilmemiş balıkçılarımızın derdine derman olmak için yola çıktık. 1 Temmuz'da sayın genel başkanımız Samsun'da bizi yolcu etti Hopa'dan başladık Samandağı'na kadar bütün balıkçı barınakların da girerek bir rapor yazacağız. Bu balıkçılarımızın sorunlarını dinlerken aynı zamanda çözüm önerilerini de alıyoruz. Bugün Kozlu'dayız. Balıkçılarımız la toplantımızı yapacağız. Her bölgenin ayrı sorunu var ama Türkiye'deki balıkçılarımızın en büyük sorunu sahipsiz kalmalarıdır. Hiçbir şekilde önü açılmayan bir sektör diyeceğim onu da diyemiyorum çünkü meslek tanımı bile yok. Balıkçı arkadaşlarımızın çok ciddi sorunları var özellikle denizlerimizin kirlenmesi, miüsilaj sorunları.”

 

Kozlu Su ürünleri kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan'da Mİilletvekili Karadeniz’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,"CHP'nin Balıkçılığın sorunları adlı kitapları kitapçıkları var bunlar herkesin okumasını da tavsiye ediyorum. özellikle zonguldak kömüre endeksli olduğu için endüstriyel balıkçılık gelişmemiştir. kömür işi bittikten sonra endüstriyel balıkçılık geliştirmektedir. genelde kıyı balıkçılığı yapılıyor. Sayın milletvekilimiz ziyaretinden çok memnun kaldık. Türkiye'nin bir balıkçılık bakanlığı, bir denizcilik bakanlığı yok bizim en büyük sorunumuz bu."dedi