Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 26-05-2021 19:47   Güncelleme : 27-05-2021 09:33

BAKAN KOCA: “1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN 50 YAŞ ÜSTÜ AŞILANACAK”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koca, "1 Haziran'dan itibaren aşılama programımız hızlanacak, 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacak" ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: “1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN 50 YAŞ ÜSTÜ AŞILANACAK”

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

 

İşte Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları:

Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak için gayretlerimiz devam edecek. Aşı tedarikinin en sıkıntılı olduğu dönemde dünyanın en hızlı kampanyalarından birini yürüttük. 1 Haziran'dan itibaren aşılama programımız hızlanacak, 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacak.

"50 MİLYON DOZ SPUTNİK AŞISI İÇİN İMZA ATILDI"

 

“Haziran ayında 30 milyon doz teslim edilecek BioNTech aşılarının ilk bölümü bugün ülkemize ulaştı. Önümüzdeki hafta başında yaklaşık 5 milyon doz aşı daha ülkemize ulaşacak. 50 milyon doz Sputnik aşısını da imzalamış bulunuyoruz. Yerli aşıda da son aşımaya gelmiş bulunuyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşımızın kullanımının yaklaştığı müjdesini vermek isterim. Nüfusumuzun 3 katını aşan 270 milyon doz aşıyı imza altına almış olduk.

Mevcut gelişmeler ve normalleşmeyle ilgili planlarımızla bu yaz salgının yıkıcı etkisinden kurtulacağımız açıkça görünür hale geldi.”