Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-04-2021 10:50   Güncelleme : 30-04-2021 17:30

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU ZONGULDAK HAVALİMANI'NDA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çaycuma Havaalanı'na geldi. Bakan Karaismailoğlu'nu, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve protokol karşıladı.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU ZONGULDAK HAVALİMANI'NDA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çaycuma Havaalanı'na geldi. Bakan Karaismailoğlu'nu, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve protokol karşıladı. Açılış konuşmasını AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen yaptı. Türkmen; "İktidara geldiğimizde burasi atıl olan hayvanların otladığı bir yerdi. Kademe kademe değişti iktidarımız döneminde ve bu hale geldi. Yurt dışında yaşayan yurttaşlarımızın bir hasreti vardı, kendi memleketlerine rahat gelmek istiyorlardı. Burası çok uygun havaalanı seçimi degildi, büyük çabalar sarf edildi. Katkısı bulunan sayın bakana teşekkür ederim." dedi. 

Ardından, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz konuştu. Vali Tutulmaz, "Önemli bir hizmet bugün devreye giriyor. Yolcu ve havaalanı yetersizliği nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor. Daha sonra yeni bir heyecanla bir dönem başlıyor. Büyük uçakların inememesi sorundu. Pist uzatıldı, genişletildi. Bugün artık işler hale geldi. Buranın daha aktif kullanılması gerekiyor. Hem şirkete hem de bakanlığımıza düşen görevler var. İç hatların kullanılması gerekiyor, değişik seferler koyulması gerekiyor. Bugünden bunu planlayarak değerlerin sayılarının arttırılması gerekiyor. Buraya ulaşım için  tren seferlerini arttırmamız gerekiyor. Bu konu da bakanlık ve devlet demir yolları ile bir çalışma yapılırsa havaalanı daha aktif olur diye düşünüyorum." ifadelerine yer verdi. 

Son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuştu. Bakan Karaismailoğlu; "Hava yolu halkın yoludur diyerek lüks olmaktan çıkardık. Zonguldak havalimani yurt dışına acılan kapı olmuştur. Hep birlikte havaalanını ayağa kaldırdık. Geçtiğimiz Nisan ayında havalimanında pist uzatma çalışmaları tamamlanmıştır. Pistin her iki tarafında güvenli alan oluşturmuştur. Artık rahatca büyük uçaklar inebilecektir." dedi.