Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:37   Güncelleme : 13-05-2022 14:20

BAKAN BİLGİN'DEN FLAŞ 3600, EYT VE ZAM AÇIKLAMASI!TEMMUZ AYINI İŞARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den milyonları ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin, "Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var.' dedi.

BAKAN BİLGİN'DEN FLAŞ 3600, EYT VE ZAM AÇIKLAMASI!TEMMUZ AYINI İŞARET ETTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den 3600 ve EYT açıklaması geldi. Bakan Bilgin,' 3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli meselesi, EYT meselesi de var. Bunlar dosya dosya hepsi önümüzde.' açıklamasını yaptı.

Bilgin'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''ENFLASYON CİDDİ BOYUTLARA ULAŞMIŞ DURUMDA''
''Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

''EMEKLİLERİ KORUYACAĞIZ''
Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 EK GÖSTERGE VE EYT MESAJI
3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.''

AdminAdmin