Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 09-11-2021 13:56   Güncelleme : 09-11-2021 18:56

BAKAN BİLGİN TTK'DA 'SÖZ' VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'ne geldi. 

BAKAN BİLGİN TTK'DA 'SÖZ' VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Zonguldak'a geldi. Bakan Bilgin, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'ne geldi. 
Yerin yüzlerce metre altında emek için alın teri döken maden işçileri, Bakan Bilgin'i coşkuyla karşıladı.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay kürsüde yaptığı açıklamada çalışmalar ve asgari ücret konusuna değindi. Atalay; "Ben evime geldim. Çalışma Bakanımız ile birlikte huzurlarınızdayız. Bundan önceki yöneticilere teşekkür ediyorum. Madencinin en ufak meselesinde Enerji Bakanlığının kapısında gayret sarf ettiler. Yaşanan sıkıntılar bitmez. 
Asgari ücret konusu gündemde. İnşallah topluma tebessüm ettirecek bir sonuç olur, biz de imza atarız. Türkiye'nin iyi bir asgari ücrete ihtiyacı var." dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de; "Biz emeğin bakanlığıyız. Türkiye'de kardeşi kardeşe düşürmek isteyenler var. Coğrafyamızı kan gölüne çeviren haydutlukların hepsinin farkındayız. Önümüzde duran ilk sorun asgari ücret sorunudur. İşçi ve işveren sendikamızla bir araya gelerek insanları gülümseyen bir sonuç vereceğiz. Buradan söz veriyorum." ifadesini kullandı.