Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-09-2021 14:15   Güncelleme : 13-09-2021 21:54

AZUBEL, BEYAZ PERDEDE İZLEYİCİSİ İLE BULUŞUYOR

Yaklaşık 1 buçuk yıl önce çekimleri tamamlanan Azubel isimli korku filmi, beyaz perdede izleyicisi ile buluşuyor. Kadrosu Zonguldaklı oyunculardan oluşan Azubel'de, izleyiciyi gerilim dolu anlar bekliyor. 

AZUBEL, BEYAZ PERDEDE İZLEYİCİSİ İLE BULUŞUYOR

Birçok festivalden Türkiye'ye ödüllerle dönen gençler, şimdi de Azubel isimli korku filmi ile izleyici karşısına geçiyor.
Yaklaşık 1 buçuk yıl önce Zonguldak'ta çekimlerin tamamlanan Azubel, sinema salonlarının açılmasıyla birlikte 17 Eylül'de  beyaz perdede 'korku' sevenlerle buluşacak.
Oyuncular, eski bir eve 7 ölümcül günahı işlemek için geliyor ve bu evden çıkmaları için yedi günahın yedisini de işlemeleri gerekiyor... Beyaz perdede vatandaşı, gerilim dolu anlar bekliyor.
Azubel'de Sadık karakterini canlandıran  Emre Gürkan Bıyık, set sürecini anlattı... Bıyık, izleyicinin Sadık karakteriyle neleri göreceği hakkında kısa bir bilgi de verdi. Bıyık; "Yakın zamanda çıkacak olan Azubel isimli sinema filmimizde Sadık karakterini canlandırdım. Set süremiz yoğun geçti ama sonunda güzel bir başarıyı elde ettiğimizi düşünüyorum. Umarım her şey bizim için güzel olur. Sadık karakteri için bir özet geçecek olursam o eve girip, çıkamayanlardan biri. Kısacası 1 günahım eksikti, onu tamamlamam gerekiyordu." ifadelerine yer verdi.

ZONGULDAK'TAN TÜM TÜRKİYE'YE...
Yapımcı ve oyuncu Mert Uzunmehmet de çekim sürecinden bu yana yaşananlar hakkında konuştu.Uzunmehmet, projenin Zonguldak'tan tüm Türkiye'ye yayıldığı için kendisindeki önemine de değindi. Uzunmehmet; "Çekimlerimizi 1 buçuk yıl önce tamamlamıştık. Pandemiden kaynaklı 17 Eylül'de vizyona girebiliyoruz. Çekimleri Zonguldak'ta tamamladık. Filmimiz hristiyanlık ve islamiyet kültürünün harmanından besleniyor aslında. 7 büyük günah ve cin motifi harmanlandı. Kendi öğrencilerimiz ile beraber ilk defa bir sinema filmini beyaz perdeye taşıyoruz. Oyuncu kadromuz olsun, teknik ekibimiz olsun hepsi kendi bünyemizdeki öğrencilerimizden oluşuyor. Hep beraber bir ilki gerçekleştirdik. Zonguldak'ta bir şeyler yapıp, üretip, buradan; tüm Türkiye'ye açıldığımız içinde benim için ayrıca önemli." dedi.

Haber:Duygu ELMA