Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-11-2021 10:59   Güncelleme : 10-11-2021 15:54

“AZMİ VE CESARETİ İLE MİLLETİNE LİDERLİK ETTİ”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş 10 Kasım Atatürk’ü anma Günü’nde bir mesaj yayımladı.

“AZMİ VE CESARETİ İLE MİLLETİNE LİDERLİK ETTİ”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş 10 Kasım Atatürk’ü anma Günü’nde bir mesaj yayımladı.Başkan Keleş yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi;“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

İstiklal Mücadelemize önderlik eden, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Komutan, Müstesna Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.

Azmi ve cesareti ile milletine liderlik ederek yaşadığı döneme damga vuran Atatürk; yokluklar ve zorluklar içerisinde verdiğimiz İstiklal ve istikbal mücadelemiz yolunda milletiyle birlikte omuz omuza vererek, karşısına çıkan tüm güçlükleri aşmayı başarmış, kurduğu Cumhuriyetle birlikte ülkesinin her alanda ilerlemesini sağlamış büyük bir devlet adamıdır. Vatan sevgisi, çalışma azmi ve milletine olan sarsılmaz güveni ile bizlere aydınlık bir geleceğin kapılarını açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en zor anlarda dahi milletine olan güveninden zerre kadar şüphe etmeden, güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini en iyi şekilde göstererek, hayatını milletine adayan bir liderdir. Yüce Türk Milleti hiçbir zaman Ata'sını, O'nun ilkelerini ve aziz hatırasını unutmamıştır ve unutmayacaktır. 10 Kasımlar Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günleridir. Bugün bizlere düşen asıl görev, tıpkı milli mücadelede olduğu gibi, bugünde ülkemizin içinde bulunduğu kötü yönetimden kaynaklı buhranlı havadan ülkemizi kurtarmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Hiç dinlemeden yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar." sözünden hareketle ülkemizi ekonomik, sosyal, kültürel, hukuksal, askeri ve teknolojik her alanda hak ettiği noktalara ulaştırmak için çok çalışacağız.. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve milletimizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ediyorum."