Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 02-01-2022 12:40   Güncelleme : 02-01-2022 17:51

AYDIN’DAN ALAN’A: “İŞİ SULANDIRMAYIN, TOPU TACA ATMAYIN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Turgut Aydın, 3 Ocak’ta yapılacak Belediye Meclisi’ni hatırlatarak MAKZON Projesi konusundaki itirazları dile getirdi.

AYDIN’DAN ALAN’A: “İŞİ SULANDIRMAYIN, TOPU TACA ATMAYIN”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Turgut Aydın, 3 Ocak’ta yapılacak Belediye Meclisi’ni hatırlatarak MAKZON Projesi konusundaki itirazları dile getirdi. Projeyle ilgili imar plan değişikliğinin yapılmayacağını, bu durumun yasalara aykırı olduğunu ifade eden Aydın, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a seslendi. Bir an önce hatadan dönülmesi gerektiğine işaret eden Aydın, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda şunları söyledi: 
“- 03 Ocak 2022 tarihinde  Zonguldak Belediye Meclisi yapılacak, 
- Meclis gündeminin 8  maddesi MAKZON (Maden Makinaları İmalat Sanayi ) ile ilgili yapılan imar plan değişikliğine yapılan  itirazının görüşülmesi konusu.
- İtiraz edenlerden biri olarak, yapılmış olan bu plan değişikliğinin, 3213 sayılı Maden Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ve ilgili yönetmeliklerinin birçok maddesine göre aykırı olduğunu yasaları aykırı olarak imar plan değişikli yapılamayacağını belirten itirazımı Belediyemize ilettim.
- İtirazımın tamamına yakını yasalara aykırılık üzerinedir. 
- Bu konunun uzmanları, Şehir Plancıları Odası, Mimarlar Odası ve birçok sivil toplum örgütü ve kuruluşlarının itirazlarını dikkate alın. 
- Yasalar beni, Sayın Valiyi, Sayın Belediye Başkanını, Sayın Meclis üyelerini, görevi ve unvanı ne olursa olsun her kişiyi ve kuruluşları bağlar, bu nedenle bana göre diye bir cümleyle başlamak, yasaları bilmemek, yasaları yok saymak bunu yapanları sorumluluktan kurtarmaz.
- Çok Değerli Zonguldaklı hemşehrilerimizin oylarıyla seçilmiş ve mazbatasını alırken de yasalara uyacağıma dair yemin etmiş bir meclis üyesi olarak, Sayın Belediye Başkanımızın ve Meclis üyelerimizin  bilerek ve isteyerek yasalara aykırı işlem yapabileceklerine inanmamakla birlikte, meclis üyesi ve bir vatandaş sorumluluğum gereği son çıkışta hatırlatmak istiyorum.
SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM…….
KESTANA BALI DİYARI ZONGULDAK’DAN SELAMLAR DİYE BAŞLAMA………..
İtirazım öncelikle yasalara aykırılık üzerine …..
- Sakın yatırım engelleniyor DİYE HER ZAMAN YAPTIĞINIZ DEMOGOJİYİ  YAPMAYIN….
- İstihdam, iş , aş, ekmek konularıyla halkımızın zor durumunu suistimal edip 
İŞİ SULANDIRMAYIN  VE TOPU TACA ATMAYIN….

GERÇEKTEN DERDİNİZ  İSTİHDAM, İŞ, AŞ, EKMEK İSE……
SİZLERE BUNU GÖSTERME VE İSPATLAMA FIRSATI ……

- TTK bugün, işçi eksikliği nedeniyle yatırımı yapılmış, her şeyi hazır, hemen kömür çıkarılabilecek şekilde  çalışılabilecek alanlarının %25 ‘ini çalışıyor, % 75’ini çalışamıyor (inanmıyorsanız TTK ve Sendikaya sorun )
- Tek eksik işçi 
- Tek yapılacak işlem, Bir baret, bir kazma ve işçiyi kömürle buluşturmak, 
- Zor durumdaki vatandaşlarımıza iş, aş ekmek sağlamak 
- İthal kömürü azaltıp yeraltındaki mili serveti ülke ekonomisine kazandırmak.
- Ayrıca can çekişmekte olan özel sektör madencilerinin çığlıklarını duyup, onlara nefes olmak…
BU KONUDAKİ SAMİMİ GAYRETLERİNİZİ GÖRMEK İSTİYORUZ…..”