Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-06-2022 13:17   Güncelleme : 11-06-2022 16:37

AVUKAT ALİ OSMAN ODABAŞ’TAN, PROF. DR. MEHMET HABERAL İÇİN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Türkiye'nin ilk bağış okulu Mehmet Çelikel Lisesi'nin 84'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Cumartesi ve Pazar günü yapılacak. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Zonguldak Valiliği Atatürk Anıtı'na çelenk sunum töreni etkinliği yapıldı.Etkinliğin ardından Mehmet Çelikel Lisesi mezunlarından, aynı zamanda 18 Nisan tarihinde eşi Hikmet Odabaş’ın isminin verildiği ve Köksal Toptan eşliğinde açılışı gerçekleştirilen kütüphaneyi yaptıran Avukat Ali Osman Odabaş basına konuştu.Ali Osman Odabaş konuşmasında Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü ve aynı zamanda Mehmet Çelikel Lisesi Mezunu Prof. Dr. Mehmet Haberal’a övgü dolu sözler iletti.

AVUKAT ALİ OSMAN ODABAŞ’TAN, PROF. DR. MEHMET HABERAL İÇİN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Türkiye'nin ilk bağış okulu Mehmet Çelikel Lisesi'nin 84'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Cumartesi ve Pazar günü yapılacak. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak bugün Zonguldak Valiliği Atatürk Anıtı'nda çelenk sunum töreni etkinliği yapıldı.Etkinliğin ardından Mehmet Çelikel Lisesi mezunlarından, aynı zamanda 18 Nisan tarihinde eşi Hikmet Odabaş’ın isminin verildiği ve Köksal Toptan eşliğinde açılışı gerçekleştirilen kütüphaneyi yaptıran Avukat Ali Osman Odabaş basına konuştu.Ali Osman Odabaş konuşmasında Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü ve aynı zamanda Mehmet Çelikel Lisesi Mezunu Prof. Dr. Mehmet Haberal’a övgü dolu sözler iletti. Ali Osman Odabaş,yaptığı konuşmada Prof. Dr. Mehmet Haberal’a ülke için yaptığı hizmetlerden dolayı minnetini dile getirerek,” Keşke bizde bir Mehmet Haberal hocamız gibi ülke için hizmet etme şansını bulsaydık.” dedi.Avukat Ali Osman Odabaş’ın açıklaması şöyle;

"Öncelikle sağlık konularında yaptığımız katkılarından dolayı 2009 yılında üstün hizmet ödülü verilmişti.Bugünde aynı şekilde vakıf aracılığı ile yaptığımız hizmet ve katkılardan dolayı böyle bir ödül verme kararı aldı. Şimdi ben Çelikel mezunu olarak tekrar edeyim böyle bir okula sahip olduğumuz için çok mutluluk duyuyoruz . Çelikel Lisesi mezunları içinde gerek il çapında, ülke çapında yurt dışında isim yapmış bir çok insan var. Keşke bizde bir Köksal Toptan arkadaşımız gibi Mehmet Haberal hocamız gibi ülke için hizmet etme şansını bulsaydık. Onlara bir Çelikel mezunu olarak gerek yaptığı hizmetlerden dolayı örnek teşkil eden davranışlarından dolayı mutluluk duyuyorum. Onların yanında çok daha fazla Çelikel mezunu olsa diye düşünüyorum. Kurucusu Mehmet Çelikel 1930’ların şartlarında çok zor ve kıt şartlar altında ilk olarak böyle bir eğitim kurumu yapmış.Bu eğitim kurumundan yetişen on binlere hitap edilen mezunların Mehmet Çelikel’in yaptığı hizmetleri yapması gerekiyor. Eşimin ölümünden sonra her vesile ile kendi kendime söz verdim. Aradan geçen süre içinde 3 tane merkez okuluna kütüphane ve bir sürü aparat temin ettim. Mümkün olduğunca yaşatacağım eşimin adı Hikmet Odabaşı ismini de yaşatacağım."

 

 

AdminAdmin