Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 01-09-2021 11:44   Güncelleme : 01-09-2021 18:05

AV YASAĞI BİTTİ:BALIKÇILAR 'VİRA BİSMİLLAH' DEDİ

Denizlerde av yasağının sona ermesinin ardından, balıkçılar 'vira bismillah' dedi. Hazırlıklarını tamamlayan Zonguldaklı balıkçılar da, ağlarını Karadeniz sularına bıraktı. Çalışmalara, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da katıldı.

AV YASAĞI BİTTİ:BALIKÇILAR 'VİRA BİSMİLLAH' DEDİ

Denizlerde av yasağı, 1 Eylül itibariyle sona erdi. Zonguldaklı balıkçılar da, son hazırlıklarını tamamladı.Zonguldak Kozlu'da, sezon açılışı nedeniyle program düzenlendi. Programa Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve il protokolü ile, Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan ve balıkçılar katıldı. Vali Mustafa Tutulmaz, programda yaptığı açıklamada balıkçılara iyi bir sezon dileyerek; "Balıkçılarımıza yeni av sezonunda bereketli bir yıl diliyoruz. Hayırlı bereketli kazançlar diliyoruz.Tabi bunun kendine göre sorumlulukları var yükümlülükleri var.Bunların yerine getirilmesini en azından vicdanen ricada bulunuyoruz." dedi.
Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kayhan da, sezonun balıkçılara hayırlı olmasını diledi, bu sene hangi balık türlerinin tezgahta daha çok görüneceği yönünde tahminde bulundu. Kayhan; "Açılışını yaptığımız sezonun balıkçılarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Hamsi konusunda şöyle bir tedirginlik var; biyolojik gelişimini tamamlayamayan hamsinin, geçen sene dökmecilikte çok avlandığı için bu sene az olacağını söylüyor büyük balıkçılar. Nedense kıyı balıkçılığında bu sene istavrit,çinekop var. Palamut çok az var. Daha kendini göstermedi. " diye konuştu.
Ardından, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz öncülüğünde protokol ve balıkçılar denize açıldı... Balıkçılar 'vira bismillah' dedi, ağlar denize bırakıldı.

Haber:Duygu ELMA