Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 09-11-2021 11:20   Güncelleme : 09-11-2021 16:11

“ATATÜRK,MİLLETİNİN YAZGISINI DEĞİŞTİREREK, BUGÜNLERE KAVUŞTURDU”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“ATATÜRK,MİLLETİNİN YAZGISINI DEĞİŞTİREREK, BUGÜNLERE KAVUŞTURDU”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Vali Tutulmaz’ın mesajında “Milli mücadelenin önderi, yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83'üncü yılında milletçe büyük bir özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz." diyerek şu sözlere yer verdi;
"Atatürk, tüm yaşamını milletine adamış, milli mücadele yıllarındaki güçlükler karşısında, milletine güvenerek tarihin akışını değiştiren destansı başarılara imza atmış, yok edilmek istenilen bir milleti, milletinden güç alarak, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla ayağa kaldırmış, eşsiz askeri dehası, üstün liderlik vasfı, engin ileri görüşlülüğü, sevk ve idare yeteneği ile milletimize yön vererek zaferle taçlandırılan Kurtuluş mücadelesi sonucunda yeni ve tam bağımsız bir devlet kurmuştur.
Atatürk, milletimizin yazgısını değiştirerek, ülkesinin ve milletinin bugünlere güvenle kavuşmasını sağlamış, çağa damgasını vurmuş, Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakmış bir liderdir.
Asil milletimiz ve sevgili gençlerimiz; Atatürk'ün fedakâr, vefakâr milleti ile birlikte kurarak bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak hep ileriye ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışacak, büyük ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni her daim gözetecek, sahip çıkacak, koruyacaktır.
Milli mücadelenin önderi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Atatürk sonsuza dek gönlümüzde yaşayacak, O'na duyulan sevgi ve saygı hiçbir zaman eksilmeyecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 83. yılında gönül borcu, özlem ve saygıyla anıyoruz.”