Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 09-11-2021 10:26   Güncelleme : 09-11-2021 16:09

"ATATÜRK, TÜRK MİLLETİNE BÜYÜK BİR ARMAĞANDIR"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Başkan Pulat, açıklamasında Büyük Önder'in başarılarla dolu geçmişine değindi. Başkan Pulat'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: "Yıkılmış bir imparatorluğun enkazı üzerinde, emperyalizme karşı, verdiği bağımsızlık mücadelesiyle, içinde bulunduğu çağın, en çağdaş ve bağımsız devletini kurarak, bizlere emanet etmiş, bir dahi, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıyorum.
21. Yüzyılda hala fikirleri ve yaptıklarıyla yaşayan neredeyse tek liderdir.
Çağının yöneticilerinin çoğu tarih sahnesinden silinmiştir.
Önderi olduğu kuruluş ve kurtuluş sürecinin onurlu öyküsünün ardından gelen aydınlanma devrimi ve uluslaşma süreci ile barışı tesis ederek, dünyada insanlığa evrensel bir reçete olmuştur.
Tarihe adını altın harflerle kazımış büyük devrimci, akıl almaz bir mucizenin mimarı Atatürk, Türk milletine büyük bir armağandır.
Atatürk'ün kurucusu olduğu CHP, din ve etnik ayrım temellerine dayanmayan, çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi sonsuza değin korumaya ve yaşatmaya kararlıdır.
10 Kasım'lar Atatürk’ün ölümsüzlüğünü karşılamaktır.
Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı yüzbinlerce yurttaşımız Anıtkabir'e koşarken, milyonlarca insanımızın yüreği Atatürk'e olan minnet, özlem ve sevgiyle atacaktır.
Sonsuzluğa yürüyüşünün 83. yıldönümünde Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum."