Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 13-04-2021 14:08   Güncelleme : 15-04-2021 12:16

ASTOP'TAN PROF. DR. MEHMET HABERAL'A VEFA ÖDÜLÜ

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, bu yılki vefa ödülünü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a verdi.

ASTOP'TAN PROF. DR. MEHMET HABERAL'A VEFA ÖDÜLÜ

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, bu yılki vefa ödülünü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a verdi. Vefa Beratı, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde düzenlenen toplantıyla Haberal'a takdim edildi.Teşekkür eden Prof. Dr. Mehmet Haberal, altında imzası olan her başarıyı, ülkesine yaşattığı sayısız gururu, "vatandaşlık görevim" diyerek ülkesine atfetti, görevimiz ülkemizi yüceltip yükseltmek diye de ekledi.

Sadece sözleriyle değil, Cumhuriyet'i taçlandıran eserleri, Türkiye'yi gururlandıran başarılarıyla en büyük vefa borcunu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ödemeyi görev bildi, Prof. Dr. Mehmet Haberal.Bugün de ona vefa duyanların ödülüne layık görüldü.Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı Vefa Beratıyla ödüllendirdi.Pandemi koşullarına göre; Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde sınırlı katılımla tören düzenlendi.
ASTOP Koordinatör Üyesi Altan Palabıyıkoğlu, vefa ödülünün anlamı ve önemini anlattı önce.Prof. Dr. Mehmet Haberal, ödüle layık görüldüğü için teşekkür etti.Bu başarısını da "Vatandaşlık görevimi yaptım" diyerek Türkiye'ye atfetti.
ASTOP heyeti de gurur duyduklarını belirterek; Prof. Dr. Haberal'ı tebrik etti...
Ardından Rektör Prof. Dr. Ali Haberal, Başkent Üniversitesi'nin Türkiye'nin dört bir yanında kaliteli hizmet vermeye devam edeceğini vurguladı.Başkent Üniversitesi akademisyenleri de gururluydu.Konuşmaların ardından, Altan Palabıyıkoğlu, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a vefa beratını takdim etti.ASTOP kurucusu ve onursal başkanı Veli Sarıtoprak da, Prof. Dr. Haberal'ı görüntülü telefon bağlantısıyla tebrik etti.