Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 23-06-2022 10:31   Güncelleme : 23-06-2022 16:19

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZ'DA YÜZDE 40 ZAM

2022 Temmuz'da asgari ücrete en az yüzde 40 gerçekleştirilecek! Açıklama Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. İşte Temmuz'da memur, emekli ve asgari ücretliler için Temmuz zammına dair detaylar.

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZ'DA YÜZDE 40 ZAM

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan flaş asgari ücret zammı açıklaması geldi. Kurtulmuş asgari ücrete en az yüzde 40 zam sinyali verdi. Daha önce bu kadar net konuşulmayan asgari ücret Temmuz zammında rakamlar daha net gelmeye başladı. Memur ve emeklilere verilecek zam kadar asgari ücrette artış gelecektir açıklamasına dair önemli ayrıntılar şu şekilde;

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZ'DA YÜZDE 40 ZAM
Temmuz’da asgari ücrete yüzde 40 zam konusunda net konuşan Numan Kurtulmuş, 6.332 TL olacak asgari ücrete dair önemli ayrıntılar verdi.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI KADAR ASGARİ ÜCRET ARTIŞI
Kurtulmuş açıklamasında Temmuz ayında işçi emeklileri de dahil olmak üzere memur ve emeklilere yapılacak yüzde 40 oranındaki maaş artışı kadar da bir dokunuş gerçekleştirileceğini belirtti. Kurtulmuş açıklamasında vatandaşların gündeminde ne varsa, çarşı pazarda hangi konu konuşuluyorsa hükümetin de masasında bu konu yer almaktadır dedi.

Memur ve emekliler dahil olmak üzere enflasyon farklarının da üstüne konularak yüzde 40 civarında bir artışın olacağı belirtildi. Gerek asgari ücret gerek diğer tüm çalışanları için zam konusunda Temmuz ayında gerekli artışın yapılacağını ve tüm kesimler için şu an yüzde 40’ın kesin olduğunu özellikle gündeme getirdi.

ÇALIŞANLAR EN AZ 7 BİN TL İSTİYOR
Yaşanan enflasyondan dolayı en az 7 bin TL asgari ücret isteyen çalışanlar daha düşük ücret istemiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile tarafların bir araya geleceği ve çalışmaların sürdüğü belirtilmişti. Önümüzdeki günlerde açıklamaların daha da netleşeceği bekleniyor.
 

AdminAdmin