Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-09-2021 11:29   Güncelleme : 10-09-2021 16:37

ALAN'DAN 43 KİŞİLİK OTOBÜS AÇIKLAMASI "KARAKOLDA DOĞRU SÖYLEYİP MAHKEMEDE ŞAŞTILAR"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, gündemi değerlendirmek üzere basın mensupları ile biraraya geldi. Alan, toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 

ALAN'DAN 43 KİŞİLİK OTOBÜS AÇIKLAMASI

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, gündemi değerlendirmek üzere basın mensupları ile biraraya geldi. Alan, toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 
Başkan Alan, geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi'nde yaşanan 43 kişilik otobüs oylamasının ardından yaşananlar hakkında konuştu. Süreci aktaran Alan; "Zonguldakspor ile ilgili düşüncelerimi hepiniz biliyorsunuz. Yönetim ve halkımız da biliyor. CHP bir açıklama yapmış, ardından da AK Parti İl Başkanımız ona cevap vermiş. Ben size süreci anlatayım. Sıkıntıları en iyi bilenlerden biriyim. Mazot desteği olsun, araç desteği olsun elimizden geleni yapmaya çalıştık. 43 kişilik bir otobüs kiralayalım diye bir öneri geldi. Zonguldakspor'umuzun ayın belli günlerinde kullanacağı, rahat edeceği, deplasmanda en azından buradaki seferleri sağlamak için Salih Başkanımızın bir önerisi oldu. Biz de hay hay dedik. Zonguldakspor ortak sevdamız. Pandemi daim olacak değil, inşallah bundan kurtulacağız. Böyle bir otobüsün bize faydası olacağını düşündük ve bu konuyu meclise taşıdık. Geçen ikinci birleşimi yaptık ve toplantının sonuna yakın kararda oy birliği sağladık. 3 CHP'li meclis üyesi arkadaşımız salonu terk etti. Daha sonra çoğunluk kabul ettiği için madde oylamadan geçti. Daha sonra bir arkadaşımız ben el kaldırmadım diyerek kararin oy birliği değil oy çokluğu olduğunu söyledi. Karakolda doğru söyleyip mahkemede şaşmak gibi bir tabir var. Bu duruma çok üzüldüm. Ozan Demirtas'ın oy birliği değil oy çokluğu demesi bizi yaraladı. Ertesi gün salonu terk eden meclis üyesi arkadaşların açıklamalarını okudum. Ne yazıkki çok talihsiz açıklamalar yapmışlar. Salonu terk edenlerden bir arkadaş hukukçu. Bu durum CHP'nin ne durumda olduğunun bir göstergesi. Yavuz hırsız ev sahibi bastırır derler ya, bence yaptıkları hatanın farkındalar. CHP'nin yaptıkları açıklamalar ile ne büyük hata yaptıklarının da farkındalar. Biz Zonguldak Kömürspor konusunda bile birlik olamazsak hangi konuda birlik olacağız? Ozan Demirtaş'ın akşam meclis kâtibi arkadaşımızı arayıp çekimser kaldım demesi manidar. Takdir Zonguldakspor sevdalılarının." diye konuştu. 
Haber:Duygu ELMA