Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 18-11-2021 10:52   Güncelleme : 18-11-2021 15:20

ALAN: “LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR”

Zonguldak Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı 2’nci birleşiminde Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, soruları yanıtladı.

ALAN: “LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMÜYOR”

Zonguldak Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı  2’nci birleşiminde Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Arınç Kayınova’nın sorularına karşılık,“Atınç beyin Dediklerini şaşkınlıkla dinledim. Zonguldak’ta üç seneye yanaştığımız dönemde hiç bir şey yapılmadığını hizmet edilemediği yönünde görüşü oldu şaşkınlıkla karşıladım. Bunu mahallemizde yaşayan hemşerilerimiz bilir biz seçim zamanında hükümetimizin desteğini alıp vatandaşımıza hizmet sunmak amaçcıyla hareket ettik. Eleştiri yapmak bedavadır. Daha iki gün önce anlatandaydık DSİ 2. Etabınızın onayını aldık, Restorasyon için onayını aldık, 92 bin ton asfalt dökmüşüz. 
Bundan rahatsız olmanız doğal. Yaptığımız siyasetin ortak paydasında Zonguldak’ın kazanmasını istiyoruz. Biz özür dilemeyi de biliriz hatadan dönmeyide biliriz. Bizi burada oturtan milletimiz.  10 yıl CHP belediyeciliğinde belediyeniz tarafından yapılan bir tane proje gösterebilecek misiniz ? Eleştirmek bedava maliyeti yok lafla peynir gemisi yürümüyor. 
Vatandaş neyin ne olduğunu biliyor, görüyor. Ben bugüne kadar hiç bir zaman Muharrem hocaya, İsmail beyle ilgili ne eleştiri yaptım ne yorum yaptım hepsine teşekkür ettim. Yeri geldi Muharrem hocayı savunduk. Bir örnek vereyim nerden nereye geldiğini düşünsünler. Alkol almış bir vatandaş geliyor belediyenin önüne camı çerçeveyi indiriyor konuşulmaması gereken sözler sarf ediyor ve ertesi gün iş başı yaptırılıyor ve bu arkadaşa deniyor ki belediye gelmeyeceksin sadece gidip depoyu kontrol edeceksin. Günde bir kere aç kapat deniliyor. Bu sadece aklıma gelen bir örnek. CHP yönetiminden kalan arkadaşlarımız da mutlu çalışma ortamından. Allah razı olsun diyorlar. Biz hizmet etmek için buraya geldik vatandaş zaten daha önceki hizmeti beğenmediği için buraya geldik."