Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-03-2021 11:31   Güncelleme : 31-03-2021 11:21

AK PARTİ'DEN LİSE ÖĞRENCİSİNE CİNSEL TACİZ AÇIKLAMASI

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Çatalağzı Beldesi'nde  15 yaşındaki lise öğrencisine cinsel içerikli mesajlar attığı iddia edilen  A.A., hakkında ailenin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

AK PARTİ'DEN LİSE ÖĞRENCİSİNE CİNSEL TACİZ AÇIKLAMASI

Beldede bulunan bir lisede meydana gelen olayda iddiaya göre; okulun kantin işletmeciliğini yapan ve bir dönem AK Parti'den Belediye BAşkan Aday Adayı olduğu ileri sürülen A.A., 15 yaşındaki kız öğrenciye cinsel içerikli mesajlar attı. Ailenin şikayeti üzerine Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili ise AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun'dan bir açıklama geldi. A.A'nın partileriyle bir ilişiğinin olmadığını belirten AK PArti İl başkanı Zeki Tosun, A.A.'nın 16 yıl önce partiden şihraç edilen bir şahıs olduğunu ifade eden Zeki Tosun, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "haberde partimizle ilişkilendirilmeye çalışılan şahsın Partimizle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Ak Parti’nin kuruluşu ile 2002 yılında Kurucu Belde Başkanı olarak atanan A.A, 2002-2004 yılları arasında Belde Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.2004 Yılı Mahalli Seçimler öncesinde Belde Başkanlığından istifa ederek Zonguldak İli Merkez İlçeye bağlı Çatalağzı Beldesinde Partimizin Belediye Başkan Aday Adayı olmuş fakat Partimiz kendisini Aday olarak göstermeyince, Partimizin karşısında Bağımsız Belediye Başkanı olarak seçimlere girmiştir. 
A.A Bağımsız Belediye Başkan Adayı olması esnasında Partimizi küçültücü ve karalayıcı propaganda yapmıştır. Bu durum üzerine  Sayın Celil UZUN’un İl Başkanlığı ve şimdiki  Milletvekilimiz Hamdi UÇAR’ın Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde İl Disiplin Kurulu kararı ile Parti Üyeliğinden İhraç istemi ile Genel Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Parti Üyeliğinden ihraç işlemi yapılmıştır.
    Bağımsız Belediye Başkanı Adaylığından sonra 2004-2009 yılları arasında CHP ile flört etmiş ve 2009 yılı Mahalli Seçimlerinde Zonguldak İli Merkez İlçeye bağlı Çatalağzı Beldesinde CHP Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girmiştir. İnternetteki Gazete arşivlerinden de görüleceği üzere kendisi Belediyeyi  Ak Partinin elinden alıp CHP’yi İktidar yapacağını belirtmiş ve Partimiz aleyhine her türlü kampanyayı yürütmüştür.
Bu Nedenle Çirkin ve skandal Haberde adı geçen Şahsın Partimiz ile hiçbir ilişkisi ve bağı bulunmamaktadır. 16 Yıl önce partimizden ihraç edilerek uzaklaştırılmış olan şahsın bugün partimizle ilişkilendirilmesi haksızlık olduğu kadar kasıtlı yapılmış bir ilişkilendirmedir.
AK Parti çatısı altında bu tür basiretsiz ve kifayetsiz kişiler hiçbir zaman barınamamıştır, bundan sonrada sonra da barınamayacaktır.”