Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-06-2021 12:40   Güncelleme : 10-06-2021 17:17

"800 BİN LİRALIK KAÇAK YAPIYI GARİBAN YAPAMAZ"

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, geçtiğimiz günlerde de kent gündeminde eleştirilere neden olan kaçak yapılar ile ilgili konuştu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, geçtiğimiz günlerde de kent gündeminde eleştirilere neden olan kaçak yapılar ile ilgili konuştu. Vali Mustafa Tutulmaz, "Arkadaşlar o binayı gariban yapamaz. O bina ticaret amaçlı yapılmış bir binaydı. Fazla detay veremiyorum. Eleştirirken biraz dikkat edelim."dedi.
Bilindiği gibi Vali Tutulmaz, geçtiğimiz günlerde düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada; "İmarsız yapılaşmalara müsade etmemeniz gerekiyor. Bunların hem cezai külfeti var hem yaptığı binanın yıkılması zorunluluğu var. Onun için köylerimize yapılacak inşaatlarla ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirin. Öncelikle yapılaşma yapacak olan vatandaşlarımızın özel idare ile iletişime geçmesi gerek. Yanlış yapmadan imara uygun şekilde sonuçlandırmaları gerekiyor. Buna özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun bir örneği bir ilçede var. 4 katlı bir binaya 800 bin lira ceza kesildi, ayrıca o bina yıkılacak." diye konuşmuştu.