Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-05-2021 19:01   Güncelleme : 03-05-2021 22:58

“3 MAYIS MİLLİYETÇİ TÜRK GENCİNİN DİRİLİŞ VE UYANIŞ GÜNÜDÜR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı İhsan Varol Demirköse 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutlamak amacıyla bir mesaj yayınladı.

“3 MAYIS MİLLİYETÇİ TÜRK GENCİNİN DİRİLİŞ VE UYANIŞ GÜNÜDÜR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı İhsan Varol Demirköse 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutlamak amacıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Demirköse mesajında 3 Mayıs Türkçülük Günü’nün milliyetçi Türk gençliğinin dirilişi ve uyanışı günü olduğunu dile getirerek mesajında şu sözlere yer verdi;

 

“Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle, 3 Mayıs 1944 Türkçülerin ızdırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günüdür.

3 Mayıs 1944 olayları, Türk gençliğinin zulme direnişiyle taçlanmış, zulme meydan okumasıyla anlam kazanmıştır.

3 Mayıs 1944’ün kahraman simaları sivil, demokratik ve meşru bir direniş ruhuyla dönemin devlet ve siyaset zihniyetine haklı itirazlarını İnançlarından taviz vermeden binbir çeşit eziyet ve işkenceye maruz kalarak cesurca seslendirmişlerdir.

3 Mayıs Milliyetçiler Günü; haksızlığa, eziyete, işkenceye, sabır, sağduyu, inanç, akıl ve azimle meydan okumanın ifade ve ilan kudretidir ve her zaman Türkçü/Turancı milliyetçi gönüllerde onurla yaşayıp yaşatılacaktır.

3 Mayıs esasen milliyetçi Türk gençliğinin dirilişi ve uyanışıdır.

3 Mayıs, aynı zamanda milliyetçi Türk gençliğinin şerefli mücadelesi olarak milli hafızada gururla taşınacaktır.

3 Mayıs Milliyetçiler gününü kutluyor, 3 Mayıs 1944’ün muhterem isimlerini, Merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey’i ve Merhum Hüseyin Nihal ATSIZ’ı, aziz şehitlerimizi rahmetle şükranla yad ediyorum.

Allah hepsinden razı olsun, ruhları şad, mekânları cennet olsun.”