Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 31-05-2022 17:39   Güncelleme : 01-06-2022 09:40

2022 YILI HAC SEMİNERİ YAPILDI

2022 YILI HAC SEMİNERİ YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile bu yıl Zonguldak’tan hacca gidecek olan yaklaşık 91 hacı adayına hac eğitim semineri düzenlendi.
Zonguldak İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürlüğünün organizasyonuyla planlanan Hac Eğitim Semineri Zonguldak İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Hac Organizasyonu ile hacca gidecek olan hacı adaylarına hitap eden İl Müftüsü Aşır DURGUN "Rahmanın misafirleri olarak kutsal yolculuğa çıkacak olan siz hacı adaylarımıza sağlık ve afiyet içerisinde huzurlu bir ibadet yapmanızı dilerim. Başkanlığımız, bu kutsal yolculuğun her aşamasında sizlere daha iyi hizmet etmenin çabası içerisindedir. Yapılan bu seminer sizlerin bu ibadeti huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yerine getirmeniz için planlanmıştır. Şimdiden mebrur bir hac yapmanızı Yüce Rabbimden niyaz ederim" dedi.
Yapılan seminerde; "İbadet Bilinci ve Hac İbadeti" ile "Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık" konularında İl Müftüsü Aşır Durgun, "Ana Hatlarıyla Hac ve Umre Menasıkı" ile "Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci" konularında İl Müftü Yardımcısı Kemal Türksoy, “Hac-Umre Seyahatlerinde Sağlık Açısından Dikkat Edilecekler” konusunda  Uzm. Dr. Cansu Surat Helvacı “Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı" ile "Hz. Peygamber, Mescid-i Nebevi ve Medine" konularında Şube Müdürü Şeref Yıldızhan, "Hac ve Umrede Kadınlara Özgü Konular" konusunda ise ADRB Vaizi Elif Dağdeviren sunum gerçekleştirdi.
Seminer sonunda bütün hacı adaylarına İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi doktorları tarafından “MENENJİT” aşısı yapıldı.
 

AdminAdmin