EĞİTİM AİLESİ TIRI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI EĞİTİM AİLESİ TIRI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, önümüzdeki günlerde görüşmelerine başlanacak olan Türkiye Taşkömürü  Kurumu (TTK) ile Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) toplu iş sözleşmeleri ve TTK ile MTA’ya işçi alımı için çalışmalarını Ankara’da sürdürüyor.

GMİS Yönetimi, bu çalışmaların yanı sıra çeşitli ziyaretlerde de bulunuyor.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, 12 Ocak 2023 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Tuğgeneral Mustafa Üstün’e makamında bir nezaket ziyaretinde bulundular.

Yeşil ve Mutlu,  Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Kılçak Köyü’nden olan Tuğgeneral Mustafa Üstün ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunarak görevindeki başarılarının devamını dilediler.

Tuğgeneral Üstün de babasının TTK Kozlu Müessesesi’nden emekli olduğunu belirterek madencilerin temsilcilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.