Zonguldak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde öğle saatlerinde ileri dönüşüm şişe tasarımları resim sergisi açılışı yapıldı. 

Zonguldak’ta yaşayan 52 yaşındaki Fethiye Kurömeroğlu, hobi olarak başladığı resim çizimlerine 2009 yılından sonra hız verdi. Hiçbir eğitim almadan doğal yeteneğiyle gittiği ve olmak istediği yerleri beyaz kağıda, atık şişelere ve eski kapı çerçevelerine taşıyan Kurömeroğlu, bugün de Devler Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergi açtı. Açılışa; CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve sanatseverler de katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından gazetecilere resim serüvenini anlatan Kurömeroğlu; “52 yaşındayım. Ev hanımıyım, iki çocuk annesiyim. Uzun zamandan beri el sanatları ile uğraşıyorum ama; 2009’dan itibaren başladım küçük küçük şeyler yapmaya. Sonra kendimi geliştirmeye çalıştım. Hiçbir kursa gitmedim, hiçbir ders almadım. Yalnız içimden gelen yerleri tasvir ettim. Yaşadığım yerleri, hayal ettiğim yerleri tasvir ettim. Genelde hep doğa manzarası, deniz manzarası, olmak istediğim yerlerdir. Genelde yine deniz taşlarını kullandım ve otantik desenleri kullanmaya çalıştım. Eski kapı çerçevelerini yeniden hayata geçirme üzerine çalıştım. Şişeleri tekrar kullanılabilir hale getirebilmek için, onlara değişik hayatlar tanımaya çalıştım. Hem dekoratif gözüksün istedim, hem tekrar kullanılabilir olsun istedim.” ifadelerini kullandı. 
Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN

"TAŞ KÖMÜRÜ RENGİ OLAN TOGG'U BELEDİYEMİZİN ÖNÜNE ÇEKMEK İSTİYORUZ" "TAŞ KÖMÜRÜ RENGİ OLAN TOGG'U BELEDİYEMİZİN ÖNÜNE ÇEKMEK İSTİYORUZ"