Zonguldak Dedeman Otelde gerçekleşen toplantıya; Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, İl Başkanı Burak Erol, TSO Başkanı Metin Demir, MemurSen Başkanı Kamuran Aşkar, Saadet Partisinin en yeni üyesi Cem Dereli, çok sayısı partili ve gazeteciler katıldı.

“SAKIZ GİBİ AĞZINIZDA ÇİĞNİYORSUNUZ”

Toplantı’da konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Belediyeyi hedef alarak Fevkani köprüsü, Lavuar alanı projesi ve Kozlu kavşağını eleştirdi. Başkan Erol;”Genel Başkanımız Sayın Karamollaoğlu da bunu ifade etti. Biz de 81 ilde çok güçlü ve halkta heyecan yaratacak teknik ve idari derinliği olan adaylar bulma noktasında büyük bir çalışma yapmak üzere talimat aldık genel başkanımızdan. Dolayısıyla ben Kentle ilgili birkaç önemli husus var. Takip ediyorsunuz. Işte Fevkani Köprüsü'nün yıkılması ortadan kalkması Fevkani köprü, çocukluğumuz o köprünün üzerine okula gidip gelmekle geçti. Fevkani köprünün kaldırılmasıyla ilgili tamam bu konuşuluyor. On yıldır, on beş yıldır özellikle son belediye başkanlığı yönetimi de bunu sürekli şekilde dile getiriyor. Peki ben şu soruyu sormakta abesi görmüyorum. Madem siz bu köprüyü kaldırmak istiyordunuz. Peki dört yıldır, beş yıldır belediyenin sahip olduğu ve kentin sahip olduğu alanlarda başka bir yerleşim yerleri, ticarethaneler imar edip kardeşim bak ben burayı yaptım. Buranın metrekare kirası bin beş yüz lira. Sen geç buraya. Burada ticaretine devam et. Ben de bu köprüyü kaldıracağım diye niye bununla ilgili alternatifler oluşturmadın. Siz bu kentin Kozlu'ya gidiyorsunuz. Fatih Sitesi tarafına geçiyorsunuz, Ereğli tarafına geçiyorsunuz. Orada bir kavşak yaptınız. Kozlu'ya giden Fatih sitesine giden bekliyor. Geçecek olan da bekliyor, karşıdaki de bekliyor. Kaymakamlık binasının, Kozlu Kaymakamlık binasının manzarası kapanmasın diye oraya bir üst geçit, adam akıllı kavşak düzenlemesi yapmadınız. Siz lauvar projesinin bulunduğu alan boş duruyor Devamlı kusura bakmayın ama hani tabiri caizse sakız gibi bunu ağzınızda çiğniyorsunuz. Projesi, lavuar projesi diye. Kardeşim siz lavuar projesinin altına iki bin adetlik bir araç otoparkı yapın. Kenti rahatlatın. Bakın bu kentte otopark problemi var. Bunu herkes görüyor Daha önceki emniyet müdürleri geldi gitti. Yeni emniyet müdürü geldi. Inşallah kendisini ziyaret edeceğiz müsait bir zamanda. Onlara da hep ifade ettik emniyet müdürlerine. Bu kentte trafikle ilgili, trafik denetlemesi yok. Gazipaşa’ya kamera koyalım duranlara ceza yazalım” dedi.

“İKTİDARIN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ NOKTA ORTADA”

Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, 

Hükümet’in ve ittifak ortaklarının seçim öncesi vaad ettikleriyle seçim sonrası olanlar çok farklı oldu dedi. Aydın; Bugünkü halimizi ben bir fıkrayla özetlemek isterim. O da şudur. Adamın arabası arızalanmış bir usta çağırmış. Demiş ki ustam bir bakar mısın, bu arabanın neyi var neyi yok. Usta bakmış incelemiş, irdelemiş sonra gelmiş Beyefendi baktım. Peki neyi var arabanın demiş. Arabanın kornasından başka her yerinden ses geliyor demiş. Şimdi bizim de şu anda her yerden ses geliyor arkadaşlar. İşte yeni eğitim öğretim yılı kısmi başladı. Esas pazartesi günü başlayacak. İktisadi ve sosyal hayatımıza ilişkin zaten yaşıyoruz sorunlarımızı yani her taraftan bir tahribat, bir sıkıntı içerisinde olduğumuzu görüyoruz. Türkiye'nin kötü yönetildiği, ekonomisinin çökertildiği, kamu kaynaklarının peşkeş çekildiği bir süreci uzunca bir süredir millet olarak yaşıyoruz. Israrla kamplaşma ve kutuplaşmayı tercih eden yirmi küsur yıllık bir iktidarın ülkeye getirdiği nokta fikir Erdem ve ahlak açısından tam bir yozlaşmadır. İttifak ortaklarının seçim meydanlarında vadettikleriyle, seçim sonrasında yaşattıkları arasında ciddi uçurum ortadadır. Seçim öncesindeki Faizlerin düşmesi iken seçim sonrası faizlerin üç kat artırılması oldu” dedi.

Haber:Batuhan DARAKCI