Depremzedeler için İnsani yardım faaliyetlerinde görev yapmak üzere Zonguldak Genç Kızılay'ın gönüllülerinden oluşan 40 kişilik  Adıyaman'a yola çıktı.


Genç Kızılay Başkanı. Çağla Arslan, "Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun ve tüm yaralarımıza da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin yaralarını sarmak ve faydamızın dokunması için Adıyaman'a Hareket ediyoruz. Tabii ki genç Kızılay Genel merkezimizin koordinesinde depremzedelere sıcak aş ve giyecek temini sağlamak üzere gidiyoruz. Allah milletimizin yardımcısı olsun. Ekibimizde 40 kişi var daha önce Ereğli'den de gönüllü ekipimiz deprem bölgesine yola yola çıkmıştı şimdi de 40 kişilik ekipte Adıyaman'a deprem bölgesinde Hareket ediyoruz. Sirkülasyon bu şekilde devam edecek süreç uzun gidiyor yardım faaliyetleri sonlanmayacak çadır kentler, konteyner kentler kurulana kadar faaliyetlerimiz devam edecek. Biz belli bir süre kaldıktan sonra gelip ondan sonra başka bir ekip deprem bölgesine hareket edecek bu Türkiye'nin her yerinden genç kızılay ekipleri şu anda deprem bölgesine ekipler halinde gidiyor. Bazı ekipler dinlenmeye geçti ve biz de bayrağı teslim almaya gidiyoruz." dedi 

Ekibi Adıyaman'a uğurlalayan Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Murat Kanlı'da, "Genç Kızılayımız 40 kişiye yakın gönül'ümüzle bugün sabah Adıyaman'a deprem bölgesine geçiyorlar.  Kurtarma çalışmaları tamamlanmak üzere ama halen İnsani Yardım çalışmaları kızılayımızın devam ediyor devletimiz tüm imkanları ile orada kızılayımızda İnsani Yardım çalışmalarına ikramlara devam etmek üzere takviye ekip değişim ekibi olarak 40 kişilik grubumuz bu sabah itibariyle yola çıktı. Allah işlerini rast getirsin. İhsani Yardım faaliyetleri uzun bir süre devam edecek. Kızılay her zamanki gibi elinden geleni en iyi şekilde yapıyor." İfadesini kullandı.

DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ BAŞLADI DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ BAŞLADI

Ekipte Cibuti ülkesinden Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi'nde öğrenim gören Ayman Tabet İbrahim'de nulunuyor. İbrahim, Adıyaman'da İhsan Yardım faaliyetine katılacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Ekipte abla kardeş olarak bulunan Askı Uslu ve Arda Güneş'de, deprem bölgesinde İnsani Yardım faaliyetlerini katılacaklarını belirterek, "Allah bir daha ülkemizde böyle bir felaket acı yaşatmasın ifadesini kullandılar.