İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI SORUMLUSU KÜBRA DURSUN,ZONGULDAK'TA KADIN KOLLARI İLE BİR ARAYA GELDİ İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI SORUMLUSU KÜBRA DURSUN,ZONGULDAK'TA KADIN KOLLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Zonguldak Belediyesi tarafından, deprem bölgesine destek amacıyla Gazipaşa Caddesinde kermes düzenlendi.

 

Kermesin açılışına, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Sinan Toprak, AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Vekili Veli Köktürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, Meclis üyeleri sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

 İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin tarafından okunan duaların ardından kermes açıldı. Kermeste vatandaşların yapmış olduğu yiyecekler vatandaşların hizmetine sunuldu. Kermesten elde edilecek gelir ise depremzedelere aktarılacak.

 Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, “Başkanlığımızın kordinesinde sizlerle beraber kermesi gezdik. Özellikle başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Malumuz olmak üzere ülkemiz ciddi bir afetle karşı karşıya. Asrın felaketi ile karşı karşıya geldik. İlk günden itibaren ülkemizin her yöresinden dünya da ülkemizde gönül birliği yapmış insanımız İlimiz deprem bölgesinde yaralarını sarma noktasında destek verme konusunda büyük bir yarış içerisine girdi. İlimizden de başta madencilerimiz olmak üzere arama kurtarma ekiplerimizle adaşımızla kızılayımızla öğlende bulunduk. Bulunmaya devam ediyoruz. Bu yarayı el ele vererek aşacağız. Birlik olma konusunu en şekilde aşacağız. Bundan sonra da bütün vatandaşlarımıza yardımların devam etmesini talep ediyoruz. Bundan sonra gıda ile ilgili ihtiyaçlar olacaktır. Vatandaşlarımızın gıda konusunda yardımları gerek valiliğimiz üzerinden gerekse Afad üzerinden yapacakları yardımlarla devam ettirebilirler. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

 

Haber: Batuhan DARAKCI