ZONGULDAK LİMANINDA ATILAN YARDIM FİŞEĞİ ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDI ZONGULDAK LİMANINDA ATILAN YARDIM FİŞEĞİ ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDI

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilde hissedilen depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Zonguldak Kömürspor’un Gurbetçi Elmaslar Taraftar Grubu’nun fikri üzerine yapılan girişimlerin ardından Karabük İdmanyurdu ile dostluk maçı oynanmasına karar verildi. Alınan kararın ardından TFF’den de onay alınarak, maç günü ve saati belirlendi. Dostluk maçı çerçevesinde oynanacak iki karşılaşmanın Zonguldak ayağı için bilet satışları devam ediyor. 
KGD de, gelirinin tamamının depremzedelere bağışlanacağı müsabaka için 100 bilet alarak destek sağladı. Zonguldak’ta ulusal ve yerel anlamda basında görevli alan gazetecilerin birlikte hareket ettiği kampanyada toplanan 5 bin lira, Zonguldak Kömürspor Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk’e teslim edildi. 
“GÜZEL BİR DAYANIŞMA OLDU”
KGD Başkanı Mustafa Emen, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “KGD olarak, gazeteci arkadaşlarımızın organizesinde, yardım kampanyasında 100 adet bilet parası 5 bin lirayı Şükrü Öztürk kardeşimize teslim ettik. Karşılığında da biletlerimizi aldık. Güzel bir dayanışma oldu. Teşekkür ediyoruz.” dedi.
“GAZETECİ ARKADAŞLARDA ‘BU YEMEKTE TUZUMUZ OLSUN’ DEDİLER”
Zonguldak Kömürspor Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk de, “Zonguldak bu sınavı başarı ile geçecek gibi. Yoğun bir talep var. Standın haricinde sanal bilet alarak da destek veren çok sayıda kişi var. Ben onlara Zonguldak adına teşekkür ediyorum. Çünkü her zaman şunu söylüyorum, Zonguldak vefalı bir şehirdir. Vefasını bu tür afetlerde her zaman göstermiştir. Şimdi depremzedelere yapacağım yardım maçı ile ilgili de rağbet var. İnşallah yarınki maçta satılacak biletlerin hasılatını da açıklayacağız. Yapılan hasılatı da şehrimizin yedi emini Vali Bey’e teslim edeceğiz. O gerekli yerlerde depremzedelere ulaştıracaktır. KGD bir çalışma yaptı. Emekçi kardeşlerimizden Allah razı olsun. Gazeteci arkadaşlarda ‘Bu yemekte tuzumuz olsun’ dediler. Destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Onların hakları ödenmez. Biz bu kampanya ya başladığımızda tek başımıza yürütemezdik. Onların çok büyük katkıları oldu.” ifadelerine yer verdi. 
KGD’DEN TEŞEKKÜR
Öte yandan, KGD Yönetim Kurulu ise, kampanyaya destek veren, Akın Kavi’ye, Ümit Kaya’ya Ali Sencer Arslan’a, Yasin Ören’e, Osman Sav’a, Salih Demir’e, Mustafa Emen’e, Selçuk Koçaklı’ya , Fadime Yılmaz Elma’ya, Gamze Gayret’e, Batuhan Karamalak’a, Ergin Özkul’a, Göksel Çolak’a, Mustafa Kemal Bektaş’a, Dilek-Hüseyin Demirel’e, Emre Can Bayram’a, Duygu-Cüneyt Özfidan’a, Gökhan Yılmaz’a, Zekai Uncu’ya, Cengiz Çağlayan’a, Durmuş Sevindik’e, Arife Güleryüz’e, Erdem Can’a, Ender Yüksel’e, Ercan Aygün’e, Virda Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.