Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, Olcay Can’ın seçimi kaybettikten sonra psikolojisinin bozulduğunu ve kendisini bu yüzden eleştirdiğini söyledi. Ayrıca Kayyum ile ilgilide açıklama yapan Furat, ben başkanlıktan istifa etmedim kayyumu ben getirdim partide görev yapan arkadaşlar istifa etti ve bu yüzden kayyum atandığını belirterek ben gemiyi terk etmedim dedi.
Furat’ın açıklamaları şu şekilde;”Biz Olcay Can’a başından beri ne bir  söz verdik ne sana oy veririz dedik. Biz bir delege seçim ittifakı yaptık. Seçimi ittifakı neticesinde arkadaşlarımızın ısrarı dolayısıyla Olcay Can’da o ittifakın içerisindeydi ama biz olcay cana seni başkan yapacağız demedik. İlçe başkanlığı sana destek vereceğiz demedik. Olcay Can’ın bize tepki göstermesine gerek yok yani. Oy vermeyen herkese böyle tepki göstermiyor yani. Bize bu tepkiyi göstermesinin bir anlamı yok. Dolayısıyla ben Olcay Can'ın psikolojik olarak seçim kaybetmesinden dolayı bu açıklamaları yaptığını tahmin ediyorum. Dolayısıyla kendisi bize arkadaş gönderdi. Kendisi bizi eleştirdi. Oyumuzun olmadığını söyledi bana destek versinler der gibi konuştu. Şimdi niye yani onu desteklemediğimiz için bizi istemedi.

“BEN GEMİYİ TERK ETMEDİM!”

Ben şimdi kaptan gemiyi terk ederse batarken suçludur. Ben gemiyi terk etmedim. Ben yönetim istifa edene kadar geminin başındaydım. Il başkanlığına devam ettim. Kayyumu partiye getirenler istifa edenler. Ben istifa etmedim.Halil Furat başka bir partiye çalıştığı partiye ihanet etti diyemiyorlar, Halil Furat bir edepsizlik yaptı diyemiyorlar, Halil Furat'ın efendim yüz kızartıcı suçu vardır diyemiyorlar. Efendim diyorlar ki kayyum getirdim. Ben partiye kayyum getirmedim istifa edenler partiye kayyumu getirdiler” dedi.

Haber:Batuhan DARAKCI