Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, bugün fındık alımına başlayacağı bildirilen Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Delihakkı mevkisindeki depoları henüz açılmadı.

AVCI,İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİYLE BULUŞTU AVCI,İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİYLE BULUŞTU

Edinilen bilgiye göre, önceden duyurulan fındık alımlarına ilişkin sistem üzerinden randevu alan üretici, sabah saatlerinde fındığı ile birlikte depo önüne geldi.TMO yetkililerinin ise önceden yapılması gereken ancak yapılmayan sistemi kurma çalışmaları ile karşılaşan üretici, beklemeye başladı.Öğle saatlerine doğru sistemin kurulmasıyla başlaması beklenen alım, bu kez de ‘hassas kantarın arızalı olduğu’ gerekçesi ile yapılamadı.Üreticiden alınan bilgilere göre, saat 11.40’da depoyu kapatarak ayrılan ve “saat 13.30’da geleceğiz” diyen TBO personelinin, haber yayına hazırlandığı (14.10) saatlerde henüz gelmemesi ise üreticinin tepkisine neden oldu.

Üreticiler, “bu nasıl iş. Devlet önceden fındık alımına yönelik duyuru yapmasına rağmen, bu tür hazırlıklar aynı gün mü yapılıyor? Randevu alarak gelmemize rağmen buralarda kaldık. Henüz bir yetkiliden de ses çıkmadı” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.