Eğitim-Bir-Sen, Diyanet Sen, Din Görevlileri Derneği, Büro Memur Sen, Birlik Haber Sen, Bem Bir Sen, Sağlık Sen, 1-2  no'lu şubeler, Enerji Bir-Sen, Karalmas Eğitim ve Kültür Vakfı, Karaelmas Uluslararası Mimar ve Mühendisler Grubu ve  Tekder işbirliği ile hayır kermesi açılışı gerçekleştirildi. Hayır kermesi, 2 gün açık kalacak.
Zonguldak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki açılışa; Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ve STK üyeleri katıldı. 

“ZALİMİN KARŞISINDAYIZ”

Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, açılış konuşmasında şunları söyledi; “Soykırımdan beslenen, soykırımcı İsrail'in Gazze'de çoluk çocuk, yaşlı, genç, kadın demeden yapmış olduğu katliam noktasında Zonguldak'taki sivil toplum örgütü olarak öncelikle kınadığımızı belirterek başlamak istiyorum. Üstat Demir Meriç diyor ki; zulme rıza namussuzluktur. İşte biz de zulüm karşısında tarafımızı belli etmek, durduğumuz yeri belli etmek en azından belki oradaki insanların derdine, tamamına çözüm bulamasak bile tarafımızı belleterek, sivil toplum örgütleri olarak Zonguldaklı hemşehrilerimiz olarak biz de yanınızdayız demek için bugün Zonguldak'ta kardeşlerimizle dayanışmak için bir kermes açmış olacağız biraz sonra. Değerli arkadaşlar şunu çok iyi biliyoruz. Bu yaptığımız etkinliklerle daha önce yaptığımız çadırıyla daha önce yaptığımız basın açıklamalarına evet sorunu tamamen çözme yok. Ama biz şuna inanıyoruz. Taraf olmak gerekiyorsa biz sivil toplum örgütü olarak mazlumun tarafındayız. Ezilenin tarafındayız. Zalimin karşısındayız demek için bu etkinlikleri yapıyoruz. İşte zalimin karşısında mazlumun yanında olan bütün sivil toplum örgütlerine, bütün savunma düzen bize destek veren belediye başkanımıza siyasi parti başkanlarımıza ben öncelikle teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de nerede bir mazlum varsa o mazlumun yanında olmayı kendimize şiar ettiğimizi belirtiyoruz.” dedi.
Açılışın ardından katılımcılar, hayır çarşısını gezdi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN