Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Alan, Fevkani Köprüsünün yıkımı ve Ankara Köprüsünün yanına yapılacak olan yeni köprü, TOKİ projeleri, sahil projesi, belediye personel sayısı, basında çıkan Zabıta olayı, su zammı ve lavuar alanı projesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Milletvekili olma gibi bir derdinin olmadığını ve Zonguldak’ta başlayan projeleri tamamlamak adına bir dönem daha belediye başkanı olmak istediğini ifade eden Başkan Ömer Selim Alan, kasım ayı meclisinde su zammının da kaçınılmaz olduğunu söyledi. 

BAŞKAN POSBIYIK: “GÜLÜÇ’ÜN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İKTİDAR ENGELLİYOR” BAŞKAN POSBIYIK: “GÜLÜÇ’ÜN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İKTİDAR ENGELLİYOR”

FVEKANİ KÖPRÜSÜNÜN YIKIM TARİHİNİ AÇIKLADI

Başkan Alan Fevkani Köprüsü’nün yıkım tarihiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Yasa olarak oradaki esnafa süre vermiştik. Eylül 15 itibariyle süre doldu. Malum bir köprü yapmamız gerekiyor. 2-2,5 ay içinde yeni bir köprü yapacağız. Köprü yapılmadan da bunu yapma imkânımız yok. Yeni yapılacak köprünün inşasından sonra köprünün yıkılması planlanacak. Ankara Köprüsünün yanındaki yeni köprü yapıldıktan sonra Fevkani Köprüsünün yıkımına başlanacak. Oradaki esnaf Cumartesi akşamı tamamen çıkıyor. Pazar günü de yıkım başlanacak. Köprü altı esnaflarından da 20 kişi Elmaspark’ta mesken edinme bağlamında ön başvuru yaptılar. Riskli yapı olan Fevkani Köprüsü ile ilgilide bu köprüyü sanki ben yıkıyormuşum gibi algı çıkartmaya çalışıyorlar. Buradan siyaseten nemalanmaları çok zor. Vatandaş bu köprünün riskli ve eski olduğunu biliyor. Vatandaşımız herşeyi çok net ve açık şekilde görmektedir. Köprü altı esnafımızın hepsini tanıyorum. Mesela, Yayla İlköğretim Okulu ile ilgili yıkım kararı çıktı. Kim çıkıp gidiyor da Milli Eğitim Müdürü’ne bu okulu yıkıyor musunuz diye sormadığı gibi.”