Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülmekte olan FETÖ Terör Örgütü soruşturması kapsamında, örgütün şifreli haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen ve firar olarak aranmakta olan Z.B. isimli bayan şahıs 25.10.2022 günü İstanbul ilinde yakalanarak gözaltına alındı.   Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısının talimatı ile kente gelen şüpheli şahıs sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.Yapılan açıklama şöyle;

EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ EMEKLİ POLİSLERLE BİRARAYA GELDİ EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ EMEKLİ POLİSLERLE BİRARAYA GELDİ

“          Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan FETÖ Terör Örgütü soruşturması kapsamında örgütün şifreli haberleşme programı olan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen ve firar olarak aranmakta olan Z.B. isimli bayan şahıs 25.10.2022 günü İstanbul ilinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

         Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ilimize intikal ettirilen şüpheli şahıs 28.10.2022 günü sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.”