Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş Kanal B’ye açıklamalarda bulundu. Başkan Fatih Keleş, gündemde olan Milletvekili adaylığı için önemli bilgiler verdi.

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, “13’üncü Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlunu’nun ilk turda ezici bir farkla kazanmasını sağlamak için var gücümüzle çalışacağız” dedi. Yerel medyada çıkan, ‘DEVA Partisinin Milletvekili pazarlıkları’ konulu haberleri yalanlayan Başkan Keleş,”Bizim bir tane milletvekili için dahi pazarlığımız olmaz olmamıştır” dedi. Milletvekili adaylığı için  konuşmasının çok erken olduğunu dile getirerek, Türk siyasetinde gündemin her an değişebileceğine dikkat çekti. Keleş’in açıklamalarının satır başları şu şekilde; ”Öncelikle pazartesi günü ülkemiz için Türk demokrasi tarihi için daha önceden yaşanmamış 6 siyasi partinin bir arada olduğu bir kararla cumhurbaşkanı adayımız belli oldu 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Bizim bu saatten sonra yapacak olan tek şeyimiz DEVA Partisi Zonguldak İl teşkilatı olarak Cumhurbaşkanı adayımızın ezici bir farkla çıkmasını sağlamak. Türkiye’nin tekrar hak ettiği özlemiş olduğu demokrasiye kavuşması için güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüşü için bir an önce kurumların değişmesi için bu mücadeleyi sağlamak. Pazartesi akşamı resmî olarak açıklandıktan sonra bizim tek hedefimiz Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olmasını sağlamak için teşkilatlarımızla beraber var gücümüzle çalışmaktır.

"DEVA PARTİSİNİN MİLLETVEKİLİĞİ İÇİN HERHANGİ BİR PAZARLIĞI OLMAMIŞTIR!"

Dün bazı yerel medyada aday olacak mı olmayacak mı yada DEVA Partisinin 20 tane milletvekili pazarlığı yaptığı konusunda açıklamalar var. DEVA Partisi Genel Başkanımız sayın Ali Babacanla yaptığımız istişarelerle, çok kıymetli başkanlarla yaptığımız görüşmelerde de DEVA Partisinin bir milletvekili için dahi pazarlığı yoktur. Biz hedefimiz 20 milletvekili gibi bir rakam değildir. Burada çıkan haberlere de herhangi bir eleştiri yapmak istemiyoruz. Biz yerel basının özgür olması gerektiğini düşünüyoruz. DEVA Partisinin bir hedefi vardır hem millet ittifakında en yüksek oyu olmak hemde milletvekili seçimlerinde en fazla sayıda milletvekili çıkartması için çabalayacağız. Sonuçta 6’lı masanın açıklamasında bakanlık dağılımı milletvekili sayısına göre olacağı belli olduğu için ben ve arkadaşlarım bugünden sonra yapacağı şey elimizden geldiğince DEVA Partisinin bir oy bir oydur sloganı ile parti logomuzda olduğu gibi yağmur damlasıyla damlaya damlaya göl olacak şekilde biz elimizden gelen bütün çalışmayı yapacağız.

"GENEL BAŞKANIMIZ MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN NE TAKDİR EDERSE O OLUR"

İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI SORUMLUSU KÜBRA DURSUN,ZONGULDAK'TA KADIN KOLLARI İLE BİR ARAYA GELDİ İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI SORUMLUSU KÜBRA DURSUN,ZONGULDAK'TA KADIN KOLLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Adaylık kısmı için konuşmak için çok erken Genel Merkez takdiri ne olur sayın Genel Başkanım ne takdir eder, o konu ile ilgili herhangi bir şey yok. Sadece dünkü yapmış olduğumuz temaslarda milletvekili seçimleri için birliktelik olacak mı olmayacak mı o konu ile ilgili netleşen herhangi bir bilgim yok. Eğer DEVA Partisi seçimlerde tek başına yol almak istiyorsa tabiki Zonguldak’tan 5 tane milletvekili adayı çıkartacağız. İttifak olursa durum değerlendirmesini ona göre yapacağız. Bizim şu an ki amacımız DEVA Partisini olabildiğince en azla seviyede milletvekili sayısını kazandırmaktır.İleri ki süreçte Türkiye’yi geçmiş dört günde yada geçmiş bir haftada gördüğümüz gibi Türk siyaseti için konuşmak çok erken her an her şey olabiliyor her türlü siyasi konjektör değişebiliyor. Bekleyip göreceğiz biz elimizden geldiğince DEVA Partisi menfaatleri için bir milletvekili fazla çıkartabilmesi için olağan gücümüzle çalışacağız. “

Haber: Batuhan DARAKCI