Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Önceki Dönem Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için adaylığını açıklamasının ardından AK Parti İl Başkanlığı’na giderek başvurusunu gerçekleştirdi.  Çakır adaylığı için, “Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatiha' mızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Çakır, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı açıklamasında bulunmasının ardından, AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı’na giderek, adaylık evraklarını AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı’ya teslim etti.

İl Başkanı Avcı, Çakır’a aday adaylığının kendisi ve bölge için hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Çakır da İl Başkanı Avcı’ya nazik temennileri dolayısıyla teşekkür etti.

Çakır, AK Parti Zonguldak  28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı işlemlerini gerçekleştirmesinin ardından yaptığı açıklamada parti içinde uzun süre çeşitli görevlerde bulunduğunu, yeni bir başlangıç için yola çıktığını ifade etti:

Aday Adayı Çakır şunları kaydetti:

“Çok kıymetli Zonguldak'lı hemşehrilerim, Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız, Liderimiz, Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin yapılmasına onay verildi.

Bizler Ak Partimizin kurulduğu tarihten itibaren bir çok kademesinde görev aldık. Son olarak sekiz yıl boyunca Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Teşkilat Başkanlığımızın, Milletvekillerimizin, İl Başkanımızın tensipleriyle Ereğli İlçemizde 8 yıl ilçe başkanlığı görevini ifa ettim. Bu süreçten itibaren 2 yıl Ak Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcılığı Yerel Yönetimler Başkanı olarak partimizde hizmet ettik ve Cumhurbaşkanımızın omzundan yük almaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.

Bugün bir kez daha Zonguldak'ımıza hizmet etmek, Zonguldak'ımızı daha iyi yerlere taşımak için 28.dönem Milletvekilliği Adaylığı sebebiyle İl Başkanlığımıza müracaatlarımızı yapıp İl Başkanımız Sn Muammer Avcı'ya evraklarımızı teslim ettik. Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatiha' mızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu vesile ile buradan Zonguldak'a, Alaplı' ya, Çaycuma'ya, Devrek'e, Ereğli'ye, Gökçebey'e, Kilimli'ye, Kozlu'ya selamlarımı ve muhabbetlerimi iletmek istiyorum. Rabbim çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda yar ve yardımcımız olsun.”

ADAY ADAYLARINA BAŞARI DİLEDİ

Çakır ayrıca, 2023 seçimlerinin ülkemiz, bölgemiz ve partisi için hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi:

HALK PAZARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ HALK PAZARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

“2023 seçimlerini, ülkemiz ve Zonguldak’ımızı daha güzel, daha huzurlu, müreffeh bir geleceğe taşıma gayretimizin yeni bir safhası olarak görüyor, bu amaçla hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu yolda hizmet etmeye talip olan tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI