Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, ev sahiplerini öğrencilere ev kiraları konusunda insaflı olmaya davet etti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde 2022 2023 eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu ev sahiplerine ve özel yurtlara seslenerek şunları söyledi:

ENDER ADIBAŞ GÜVEN TAZELEDİ ENDER ADIBAŞ GÜVEN TAZELEDİ

"Öncelikle öğrencilerimiz kentimize hoş geldiler. Biliyorsunuz devlet yurtları bu öğrencilerin tamamını yerleştirmeye yeterli değil. Öğrencilerimizin birçoğu maalesef Özel yurtlarda ve evlerde kalmaktadırlar. Bu anlamda biz ev sahiplerine ve özel yurttaki arkadaşlarımıza bir kez daha çağrı yapmak istiyoruz. Bu öğrencilerimize gerekli kolaylığı sağlayın, öğrencilerimizi müşteri gibi görmeyin, bu öğrenciler hepimizin evlatları gibi çok değerli ve  ülkemizin geleceğine katkı sunacak çocuklarımızdır. Hepsi taşradan gelen ekonomik zorluklar yaşayan ailelerin çocukları. Bu nedenle Biz Zonguldak'taki ev sahiplerine, özel yurtlara bu öğrencilere insaflı davranmalarını, afaki fiyatlarla evlerini kiralamamalarını öneriyoruz. Bu konuda yetkilerinize gerekli önlemleri alarak bu bu konuda gerekli denetimleri yaparak bu öğrencilerimizin bu rahat sağlıklı bir şekilde öğrenim görmelerinin önünü açmak hepimizin görevidir.

Öğrencilerimiz de Hiherhangi bir sıkıntı yaşadıklarını da mutlaka derneğimize başvuru yaparak biz bu konudaki başvuruları değerlendirerek elimizden gelen bütün gayreti göstermeye çalışacağız"