İstanbul Maden ve Metallar İhracatçı Birliği (İMMİB) tarafınca ihracatçı firmaların çalışanlarına yönelik olarak gerçekleştirilen “İMMİB AKADEMİ Eğitim Etkinlikleri” internet üzerinden ücretsiz olarak devam ediyor.Bu çerçevede, “Zoom Video Konferans” uygulaması aracılığıyla 8 Aralık (Perşembe) saat 09.30-12.30 saatleri arasında, “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi” konulu ücretsiz online bir eğitim düzenlenecek. Söz konusu eğitim, Eğitim Danışmanı Rukiye Adbay Cihan tarafından gerçekleştirileceği ve katılımcıların aşağıdaki konu başlıkları ile ilgili bilgi verileceği bildirildi.

“Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

TOGG’DA ÖN SİPARİŞ KAZANMA ŞANSI TOGG’DA ÖN SİPARİŞ KAZANMA ŞANSI

ISO 9001 Tarihçesi ve Gelişimi

Kalite Yönetim Sistemi'nin Faydaları

Kullanılan Terimler ve Tarifler

Temel Kavramlar ve Yapı

PUKÖ Döngüsünü Takip Ederek ISO 9001:2015'in Temel Çerçevesini Anlamak

ISO 9001:2015'in Temel Kavram ve Şartlarını Yorumlamak

Etkin Bir KYS Uygulamasının Bir Kuruluşa Olan Faydasını Saptamak

Risk Tabanlı Düşünme ve Sürekli İyileştirme

Başvuruların sadece internet aracılığıyla kabul edildiği söz konusu eğitime katılabilmek için https://forms.gle/r5VQxFuk4UW7wYpb7  adresi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Eğitim programı ile ilgili sınırlı kontenjan bulunmakta olup, içerik ve eğitmen özgeçmişine ilişkin bilgiler http://akademi.immib.org.tr  web sitesinde ayrıca yer almaktadır.”

Ayrıca aynı tarihte, 13.30-16.30 saatleri arasında, “English for Effective Reporting – Etkili Raporlama Teknikleri” konulu ücretsiz online bir eğitim daha düzenlenecek. Söz konusu eğitim, Akademisyen Murat Akbıyık tarafından gerçekleştirilecek. Eğitimde yer alacak konular;

“Raporlarda Kullanılan İngilizcenin Kültürler Arası Uyumu

Raporların Tasarlanması, Analizi, Planlama, Müsvedde ve Düzeltmeler

Raporlama Sürecinde Doğru İngilizce Kullanımı

Alıştırmalar ve Vaka Çalışmaları

Başvuruların sadece internet aracılığıyla kabul edildiği söz konusu eğitime katılabilmek için https://forms.gle/1Cyab4woxD8N8n5b8  adresi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Eğitim programı ile ilgili sınırlı kontenjan bulunmakta olup, içerik ve eğitmen özgeçmişine ilişkin bilgiler http://akademi.immib.org.tr  web sitesinde ayrıca yer almaktadır.

Not: Katılımcılar en az orta üzeri düzeyde İngilizce dil seviyesine sahip olmalıdırlar.”