“ZONGULDAK DOĞALGAZLA ÜLKEMİZİN ENERJİSİ OLMAYA DEVAM EDİYOR” “ZONGULDAK DOĞALGAZLA ÜLKEMİZİN ENERJİSİ OLMAYA DEVAM EDİYOR”

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, esnafın 9 bin Bağkur prim ile yanında çalıştırdığı elemanın ise 7 bin 200 SGK primle emekli olması konusunda açıklama yaptı.Başkan Muharrem Coşkun,açıklamasında bu adaletsizliğin düzeltilmesini istedi.

Coşkun, "Bizim şöyle bir sıkıntımız da var. Yanımızda çalışanlar 7200 primle emekli oluyor, Biz kendimiz 9.000 primle emekli olabiliyoruz. Burada da bir dengesizlik var. Yanımızda çalışan 7200'den emekli oluyor ve emekli olduğu zaman bizden fazla maaş alıyor, Biz de 9000'den emekli oluruz emekli maaşımız yanımızda çalışanlardan daha düşük oluyor. Bu konuda da Sayın bakanımız söz verdi bu dengeleri tutacağını bu dengeleri gözeteceğini ve sigorta prim sayısının eşitleneceği konusunda. Büyük bir ihtimalle Meclis tatile girdi yılbaşından sonraki ilk toplantıda da bu düzenlemeleri bekliyoruz" dedi.