Erol, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın Miting sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu’nu riyakar kelimesini kullanmasının yanlış olduğunu daha düzgün bir üslubla konuşması gerektiğini söyleyerek Belediye Başkanı Alan’a da Zonguldak’ın sorunları devam ediyor ilk önce belediyenin bunlarla ilgilenmesine dikkat çekti. Öte yandan AK Partililerin davasının olmadığına Erbakan Hoca’ya ihanet ettiklerini dile getiren Erol, bunların davası yağlı kemik davası dedi.

Erol’un konuşması şu şekilde;”Miting yapıldıktan hemen bir saat sonra AK Parti'nin şu anda vekâletten göreve bakan il başkanı arkadaşımız bu görevi de icra ederken bir il başkanı nezdinde bir genel başkana, Cumhurbaşkanı adayına bu şekilde riyakar gibi bir kelime kullanması yanlıştır. Ben kendisine bu konuda üslubunu değiştirmesini daha nezaketli daha edepli bir dil kullanmasını tavsiye ediyorum. Çünkü bu insan sonuçta aday ve Türkiye'de şu anda seçim yüzde elli yüzde elli Cumhurbaşkanı olabilecek potansiyelde. Hiç benim ağzımdan siz duydunuz mu? Basın mensupları olsun, o kadar basın divan toplantısı yaptık Tayyip Bey için Sayın Kıymetli Cumhurbaşkanımız için ağzından şahsına yönelik bir tane kötü söz duydunuz mu? Hayır. Biz insanları politikalar üzerinden uygulama adımları üzerinden eleştiriyoruz. Ben bu şekilde de AK Parti'nin il başkanına tavsiyede bulunuyorum. Belediye Başkanı’da aynı şekilde konuşuyor esnafın durumu belli, Zonguldak Belediyesi'nin elle tutulur, gözle görülür, düzgün bir hizmeti yok. Zonguldak'ta trafik kaosu devam ediyor. Zonguldak halkında on dokuz mahallede problemler devam ediyor, ortada bir köprü var lauvar projesi var kimse memnun değil. Bu kardeşimiz bu arkadaşımız da belediye seçimlerine 6 ay kaldı şurda zaten bir daha seçilmesinin ihtimali yok gider ayak partisine destek olma amaçlı bir takım açıklamalarda bulunuyor biz bunu normal olarak karşılamıyoruz. 


SİZİN DAVANIZ YAĞLI KEMİK DAVASI!


AK Partililerin özellikle son zamanlarda Zonguldak'ta kullandıkları dava kelimesine özellikle takılı kaldı. Ya kardeşim ya burada ne davası var? Ben merak ediyorum. AK Parti'nin davasını bana birisi AK Parti'nin şu andaki il başkanı anlasın ne davaları varmış. Erbakan Hoca’nın milli görüş davasına ihanet ettiniz Hoca’nın belini büktünüz gittiniz AK Parti’yi kurdunuz, hareketi böldünüz ya ben sizin davanız ne zaman var anlarım biliyor musunuz ? AK Parti iktidar’dan düştüğü gün tabelanız kalırsa, kendi cebinizde ki paralarla, kendi kazandığınız paralarla seçime girerseniz teşkilat çalışmalarını yürütürseniz o zaman ben sizin davanız var mı yok mu anlarım. Davanız falan yok  Yağlı kemik davasından başka bir şey değil” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI