CHP DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI CHP DEPREMZEDELER İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mustafa Öztürk Eren Enerjinin yerli kömür alması ile ilgili açıklaması hakkında bir açıklama yaptı.


Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Öztürk Eren Enerjinin Yerli Kömür almasını memnuniyet ile karşılarken aynı yaklaşımı diğer sanayi kuruluşlarından da bekliyoruz dedi. Öztürk’ün açıklaması şu şekilde;” Eren Enerjinin  Yerli Kömür alacağı yönündeki açıklamasını memnuniyetle karşılıyoruz. Aynı yaklaşımı bölgemizdeki diğer sanayi kuruluşlarından bekliyoruz. 

Bölgemizdeki Eren Enerji, Çates gibi kömüre dayalı Enerji üreten firmaların  yerli kömür üreticisi olan Rödevans Saha işletmelerinden kömür alımlarını durdurması ve ithal kömüre yönelmesi sonucu, rödevans saha işletmeleri zor duruma düşmüş kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır.  
Milliyetçi Hareket  Partisi gerek Genel Merkez düzeyinde gerekse MYK Üyemiz Murat KOTRA ve İl Başkanlığımız düzeyinde Rödevans Sahası işletmelerinin sorunları ile yakından ilgilenmiş, yerli kömür üretiminin teşvik kapsamına alınması ve Rödevans Sahası işletmelerinin Sorunlarının  çözülmesi adına gerekli girişimlerde bulunmuştur.
Rödevans Saha İşletmelerinin sorunlarının siyaset üstü bir yaklaşımla çözüleceğine inanan Teşkilatımız Eren Enerjinin Yerli işletmelerden kömür alacağı açıklamasını memnuniyetle karşılamıştır. Aynı yaklaşımı diğer Sanayi kuruşuşlarındanda beklemektedir” dedi.