AK Parti 2023'te gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için düğmeye bastı. Çalışmalarını hızlandıran AK Parti'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarına "Seçim sürecine girdik. Bizim yoğunlaşacağımız konu artık adaylar olacak. Hazırlıklara başlayın. Hem yeni isimler hem de mevcut milletvekilleri konusunda hızlıca adım atalım. İl başkanları ve belediye başkanlarının durumunu da değerlendirelim. Halktan oy alabilecek, sinerji oluşturacak, güçlü isimlerle seçime gidelim" diyerek talimat verdiği öğrenildi.

MYK VE STRATEJİ EKİBİ TOPLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, seçim hazırlıkları kapsamında geçtiğimiz günlerde MYK'yı, öncesinde de seçim strateji ekibini toplayarak hem kampanya süreci hem de seçim beyannamesi üzerinde geniş değerlendirmeler yaptığı belirtildi.

GMİS 12’NCİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLİYOR GMİS 12’NCİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

BAZI İSİMLER 3 DÖNEM KURALINA TAKILABİLİR

Partide ayrıca '3 dönemkuralının da işletilmesi konusunda hazırlık yapıldığı ve bu kurala takılanmilletvekillerinin yeniden aday yapılıp yapılmaması konusundaki yetkinin MYK'da olacağı öğrenildi. Bu kurala takılan bazı isimlerin, yeniden adaylıkları konusunda bir beklentilerinin olmadığını Cumhurbaşkanına ilettikleri ortaya çıktı. AK Parti'de 3 dönem kuralının nasıl işletileceğine yönelik son değerlendirmeler önümüzdeki günlerde yapılacak.