YANGIN İHBARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI: GERÇEK SONRA ORTAYA ÇIKTI YANGIN İHBARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI: GERÇEK SONRA ORTAYA ÇIKTI

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelerek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEK TEK TUTUYORUZ”

Kamuoyunda yapılan eleştirilere yönelik cevap veren Alan, halka verdiği sözleri birer birer yerine getirdiğini de söyledi. Alan; “Dünyanın en kolay işi eleştirmek ve dedikodu yapmak. Çünkü, bedava!.. Bu parayla olsa kimse eleştirmez ve dedikodu yapmaz! Belediye başkanlığı dışında dünyayı sarsan küresel bir pandemi ile de mücadele ettik. Zonguldak’ımızda yapılan ve konuşulan bazı çirkin dedikoduları artık ciddiye almıyorum. Ufak gibi gözüken ama vatandaşımızın takdirini toplayan birçok projeye imza attık.Sahil Projesi gibi Elmaspark gibi ve Lavuar alanı projesi gibi ciddi yatırımların olduğu başka dönem oldu mu? Biz, hükümetimizin desteğini vatandaşlarımıza yansıtacağız dedik. Bu söylediklerimizi de gerçekleştiriyoruz. Bu tür flaş projelerin finansmanına belediyemizin bütçesi yetmez. O yüzden hükümet desteği alıyoruz. Zonguldak’ın sorunlarını çözülmesine insan ömrü yetmez. O yüzden biz bu yola çıkarken 3 dönem buna talip olduk. Daha, ilk dönemizde dahi verdiğimiz sözlerin birçoğunu tutmamızın memnuniyetini yaşıyoruz. Siz, 10 sene bu şehri yöneteceksiniz ve bu şehre bir çivi bile çakmayacaksınız ama biz geleceğiz 3 yılda bu şehrin siluetini değiştirdik. Sen, hiç adım atma talepte bulunma sonra da çık deki, ‘Hükümet bizim dönemimizde Zonguldak’a hizmet etmedi desin!.. Ülkede senin gibi yüzlerce belediye var. Hepsi hükümete dosya sunuyor. Dosya verince olmuyor. Takip etme, hazırlık yapma ondan sonra çıkıp bizim zamanımızda bu şehre destek vermedi diyenlerin ne niyetle olduğu da ortadır. Benim Zonguldak ile ilgili hayallerim var. Valilik binası, Belediye binasının yıkılıp şehre katılması gibi hayallerim var.” dedi.