DEVA Partisi İl Başkanı Samet Albayrak milletvekili adaylarının bu saatten sonra değişmeyeceğini söyleyerek Milletvekili adayı Doğa Şanlıoğlu’nun cumartesi günü Zonguldak’a geleceğini duyurdu. Albayrak’ın açıklamaları şu şekilde;
“Dün Ankara’daydık bunun sebebi hem seçim sürecinde izleyeceğimiz yol hangi genel başkan, hangi genel başkan yardımcısı Zonguldak’a gelecek hangi programa dahil olacağını ve seçim sürecini görüştük. SKM ve CHP ile nasıl koordine olacağını konuştuk. Sayın Ali Babacan ile görüştük kendisinin çok çok selamı var. Biz bu seçimi şöyle değerlendiriyoruz bu seçim adaylık üzerinden gidilen seçim değil. Parlementer sisteme dönüş istiyor muyuz istemiyor muyuz onun seçimi birazda. Doğan bey partimizin hem genç politikaları başkanı hem genel başkan yardımcısı gayet değerli bir arkadaşımız. 

SIRALAMA DEĞİŞMEZ 

Bu süreçten sonra sıralamanın değişmesi mümkün değil. Bu partilerin iç ilişkilerine müdahale olur. Bu saatten sonra sıralamada isimde değişmez. Adaylarımız kentimize hayırlı olsun. 

ŞANLIOĞLU CUMARTESİ ZONGULDAK’TA

Doğan Şanlıoğlu, ektra bir durum olmazsa cumartesi günü Zonguldak’ta olması bekleniyor. Bizim kendi logomuzla girdiğimiz bir programımız mevcut ancak CHP logosu altında  girdiğimiz için o yüzden istişare etmemiz gerekiyor. Bunu hep birlikte görüşüp istişare etmemiz lazım” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI