Zonguldak Kuyumcular Odası Başkanı Çetin Çelik, sene sonunda altının 1650 TL göreceğini söyleyerek, vatandaşların altınlarını saklamasını tavsiye etti.

Zonguldak Kuyumcular Odası Başkanı Çetin Çelik, altın fiyatları hakkında açıklamalarda bulundu.

KİLİMLİ SAHİL YOLUNDA KAZA: 3 YARALI KİLİMLİ SAHİL YOLUNDA KAZA: 3 YARALI

Zonguldak Kuyumcular Odası Başkanı Çetin Çelik, “Altın fiyatlarında 1100 TL gram altın. 1970 TL çeyrek altın. Oldukça yükselme eyleminde. Bundan sonra da enflasyona bağlı olarak da çok geri kaldı. Çokta önceden bir yükseliş bekliyorduk. Sene sonunda 1650 TL rakamını bekliyoruz”dedi.

Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Altın fiyatlarında 1100 TL gram altın. 1970 TL çeyrek altın. Oldukça yükselme eyleminde. Bundan sonra da enflasyona bağlı olarak da çok geri kaldı. Çokça önceden bir yükseliş bekliyorduk. Sene sonunda 1650 TL rakamını bekliyoruz. Vatandaşlar altınlarını saklasınlar. Çok daha iyi prim yapacaktır. Altının birim fiyatının gerilediğinden dolayı ons bazında çok kıymetlenecektir. Vatandaşa altınını saklamasını tavsiye ediyorum. Çok iyi prim yapacağından dolayı. Bankanın bir yıl da verdiği yüzde dokuz yüzde on faizi altın bir kaç ayda vermiştir. Çok iyi yatırım ve gelecek aracıdır. Altın borcu olanlarında fiyatlar çok daha fazla yükselmeden ödemelerini buradan tavsiye ediyorum. Dünya ekonomik yerinde ons bazında yükselmesinden dolayı yukarı gidiyor. Türkiye’de yükselen dolarla da çarpıldığında zaman çok daha iyi prim yapacaktır”dedi.