Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)İl Başkanı Mustafa Öztürk, yaptıkları çalışmalar ve madencilerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Madencilerimiz Zonguldak’ımızı bir kere daha onurlandırmışlardır keşke olmasaydı da Zonguldak’ımız bu şekilde duyulmasaydı fark edilmeseydi ama hepsinden Allah razı olsun hepsine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz”dedi. Başkan Öztürk, ayrıca deprem bölgelerine 13 yardım Tırı gönderdiklerini ve burada da depremzedelere destek olmaya devam ettiklerini ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün konuşması şu şekilde;”Evet öncelikle hoşgeldiniz milletimizin başı sağ olsun öz kardeşim madencilerimiz bir kere daha gururumuz onurumuz olduklarını gösterdiler. Hepsinden Allah razı olsun teker teker madencilerimiz orada işlerinde icra ettikleri metotlarla çok sayıda canlı kurtarılmışlardır. Domuzdamı ve diğer yaptığı şeylerle işlemlerde tahkimat yaptıkları yerin üstünde bir ikaz çubuğu koydular. Buda belki göze gelmez ama çok önemli bir şeydi altta çalışırken yukardan herhangi bir sarsıntıda o çubuğun oynamasıyla altta kendilerini ona göre temkin alıyorlar. Buda çok güzel bir şeydi madencilerimiz kendileri göstermişler Zonguldak’ımızı bir kere daha onurlandırmışlardır keşke olmasaydı da Zonguldak’ımız bu şekilde duyulmasaydı fark edilmeseydi ama hepsinin Allah razı olsun hepsine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz”

DEPREM BÖLGESİNE 13 TIR GÖNDERDİK AYRICA GELEN AİLELERİMİZE EVLER AÇIYORUZ

ZONGULDAK GENEL TİCARET FUARI AMACINA ULAŞTI ZONGULDAK GENEL TİCARET FUARI AMACINA ULAŞTI

Deprem bölgelerine 13 tır gönderdiklerini ifade eden Öztürk, “Şimdi evet biz 13 araba tır gönderdik deprem bölgesine. Fakat şu anda deprem bölgesinden gelen kardeşlerimize merhem olmaya çalışıyoruz 8-10 tane daire ayarladık bulduk.
Eksik olanların eksiklerini tamamladık şu anda pazartesi bir ailemiz giriyor bugün bir ailemizi inşallah yerleştireceğiz. Çaycuma da bir ev ayarladık yine perşembe Çaycuma ilçe ve belde başkanlarımız vasıtasıyla Allah razı olsun onlardan çalışıyoruz yani şu anda gıda eksiklikleri var onları tamamlıyoruz moral ihtiyaçları var kardeşlerimiz kadın kollarımız yanlarına gidiyorlar ihtiyaçlarını soruyorlar onlarla bir oluyorlar şu anda yapacağımız buraya gelenleri karşılamak ve karşılayacağız”dedi.


Haber: Batuhan DARAKCI