Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu öğrencileri, geldikleri Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.
Karadeniz’deki Eğitim Seyri Kapsamında geldikleri Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığına gelen öğrenciler, kente gelişlerine yönelik Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
Birlik Komutanı Dz. Alb. Volkan Salih Eser’in, Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törende, Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Bu arada 2 öğrenci tarafından ise Göndere Türk Bayrağı çekildi.
PROTOKOL ZİYARETLERİ
Askeri grup, buradaki törenin ardından protokol ziyaretlerinde bulundu. Heyet, ilk ziyaretini Ereğli Kaymakamlığına gerçekleştirdi. 
İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın izinde olması nedeniyle vekaleten göreve gelen Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın ağırladığı konukları Yılmaz’a eğitimleri ve ziyaret amaçlarına ilişkin bilgiler aktardı. 
Heyet, Kaymakam Vekili Yılmaz’a, denizci kepi hediye etti.
POSBIYIK’I ZİYARET
Diğer yandan, Deniz Harp Okulu Birlik Komutanı Dz. Alb. Volkan Salih Eser, Dz.Yb. İbrahim Dilek, Dz.Yb. Yasin Yahşi  de bir grup öğrenci ile birlikte Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık’a ziyarette bulundu.
Posbıyık’ın, Belediye Başkanlık giriş kapısında, zabıtalar eşliğinde resmi törenle karşıladığı heyeti makamında ağırladı.
Belediye Başkanı Posbıyık, ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür ederek, şunları kaydetti:
“Başta komutanlarımız olmak üzere öğrencilerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kdz. Ereğli Deniz Kuvvetleriyle bütünleşmiş bir kenttir. Bu bütünleşme bütün alanlarda mevcut. Gayet iyi ilişkilerimiz var. Sizleri burada görmek mutluluk verdi. Silahlı Kuvvetlerimizle, Deniz Kuvvetlerimizle iftihar ediyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Geleceğin komutanları olan sizlere eğitimlerinizde başarılar diliyorum.”
Dz.Alb. Volkan Salih Eser de Ereğli’de bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
Ziyaretin sonunda karşılıklı hediyeleşme gerçekleşti ve hatıra fotoğrafı çekildi.
ŞEHİR GEZİSİ
Öte yandan, aralarında 2’si yabancı 6’sı kadın olmak üzere 57 öğrenci, kendilerine rehberlik eden Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığında görevli rütbeli askerler tarafından; sahil Bandındaki Tarihi Alemdar Müze Gemisi, Cehennemağzı Mağaraları gibi bazı tarihi ve turistik yerlerde ziyaretlerde bulundu.

KENDİNİ ASMIŞTI: SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK… KENDİNİ ASMIŞTI: SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK…