Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) KDZ. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın liman için Ak Parti milletvekillerine teşekkür etmesinin doğru olduğunu söyleyerek, kendisinin de Partisi adına Halil Posbıyık'a teşekkür etti.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)İl Başkanı Rahman Demirtürk açıklamada, “Devlet büyüklerimiz Ereğli’yi İl yapma düşünceleri varsa biz buna saygı duyarız. Ereğli’de bir anket yapılsa ise Ereğli halkı illa İl olma düşüncesi var ise yapılacak ankette Ereğli halkı İl olmayı talep eder. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarak bizi İl yapın Zonguldak’tan ayrılalım diyenlerden değiliz. Ereğli Zonguldak’ın en büyük ilçesidir. Ereğli Zonguldak’tan hakettiği değerleri almayan ilçedir”

"HALİL BEYİN AÇIKLAMASINI DOĞRU BULUYORUM"

Teşekkürü doğru buluyorum. Limanın Ereğli Belediyesine verilmesi vatandaş olarak doğru birşey. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarakta emeği geçen siyasi parti temsilcilerine ve milletvekillerine teşekkür ediyorum. Halil beyin milletvekillerime teşekkür açıklamasını da doğru buluyorum.” dedi.

SİNEK ISIRIĞI HAYATINI ALT ÜST ETTİ SİNEK ISIRIĞI HAYATINI ALT ÜST ETTİ

“EREĞLİ’DE Kİ GEMİ TERSANELERİNDE ÇALIŞAN SAYISI ARTTIRMASI GEREK”

Ereğli’de gemi tersanelerinde ki çalışan sayısının arttırılması gerek olduğunu ifade eden Demirtürk, “Askeri gemilerin tadilat ve tamiratını ben esnaf odaları Başkan vekilliği yapıyorum. 6 yıldırda Ereğli Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı yapmaktayım. Bununla ilgili Ereğlideki gemi tersanelerinin harekete geçmesi gerektiğini çalışan sayısını binler değil beş binler on binler olması gerektiğini düşünenlerdenim”diye konuştu.

“EREĞLİ OLMAK İL OLMAK İÇİN UĞRAŞMIYOR”

Ayrıca Demirtürk, Ereğli’nin İl olmak için uğramadığını söyleyerek, “Devlet büyüklerimiz Ereğli’yi İl yapma düşünceleri varsa biz buna saygı duyarız. Ereğli’de bir anket yapılsa ise Ereğli halkı illa İl olma düşüncesi var ise yapılacak ankette Ereğli halkı İl olmayı talep eder. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı olarak bizi İl yapın Zonguldak’tan ayrılalım diyenlerden değiliz. Ereğli Zonguldak’ın en büyük ilçesidir. Ereğli Zonguldak’tan hakettiği değerleri almayan ilçedir. Ereğli İl olmak için uğraşmıyor.Ereğli hakettiği değeri almak için uğraşıyor. Ereğli’nin bu talebini haklı görüyorum. Ereğli Zonguldak’ın bir İlçesi olmasına rağmen sürekli göç veren bir İlçe. Karadeniz Ereğli göç veren bir İlçe. Bu göçün sebeplerinin araştırılması gerek. TTK Armutçuk’da çalışan var, Gemi tersanelerinde çalışan var. Erdemir’e endeksli bir Ereğli. Hala Karadeniz Ereğli’nin hükümet binası, emniyet binası bunların temelinin atılması için kaz vuruluyor. Ereğli hakettiği değeri Zonguldak’tan almalıdır. Siyasetlerimizin Ereğli’yi farklı görmelilidir. Ereğli ve Alaplı 2,5 vekilliği var. Tenzil anlamında da vekilliğinin olmadığını bilinmesi gerek. Bir anket yapılsa Ereğli İl olmayı İster” ifadelerine yer verdi.