Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Varol Demirköse, Milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. 

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, Milletvekilliğine aday adaylığı nedeniyle görevinden istifa etti. İl Başkanlığına yeni bir görevlendirme yapılana kadar hizmetlerini sürdüreceğini belirten Demirköse, şunları söyledi:
“2023 yılında yapılacak olan seçimlerde partimden milletvekili aday adayı olmak niyet ve arzum genel merkezimiz tarafından kabul edilmiştir.

İL BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFA ETTİ

2023 yılının haziran ayında yapılacak seçimlere adım adım yaklaşırken, bugüne kadar şerefle sürdürdüğüm mhp il Başkanlığı görevinden, partimizden milletvekili aday adayı olmak niyet ve arzusu ile parti tüzüğümüzün 94. maddesi gereğince istifa ediyorum.
İl Başkanlığımızda yeni bir görevlendirme yapılıncaya kadar il Başkanlığı görevim devam edecek.
İftarla belirtmek isterim ki görev başında bulunduğum sürece genel  başkanımız Sayın Devlet Bahçeli‘ye, partime ve teşkilatına büyük bir kız sadakat ve bağlılık ve hizmet verdim. Partimizin politikalarının aksaksız hayata geçirilmesi için genel merkezimizde uyum içinde görevimi ifaya gayret ettim.

İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI İYİ PARTİ’DEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM TIRI

“HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Bundan sonra gönüllü bir neferi olarak sayın genel başkanımıza, partimize ve Teşkilatımıza hizmet vermeye devam edeceğim. Mhp, birlik ve beraberlik içinde 2023 seçimlerine herzamankinden daha güçlü bir şekilde girecek, TBMM’inde de büyük bir çoğunluk ve güçlü temsil edilecektir.
2023 seçimlerinin, Zonguldak için, bölgemiz için ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor sizleri Allah’a emanet ediyorum dedi.”