Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ‘Türkiye Yüzyılı Başlıyor, 2023’e doğru şehir buluşmaları’ projesi kapsamında Zonguldak’a geldi. 

Dedeman Otel’de düzenlenen toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın yanı sıra; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, AK Parti Milletvekili İl Koordinatörü Hasan Çilez,Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti MKYK Üyesi Türk İslam Karakoç, Ahmet Gündoğdu, Halise Çiftçi, Nazan Aytop, Arzu Silin Günaydın, Eyüp Gökhan Özekin, Mehmet Umur, İl Başkanı Muammer Avcı, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çağlayan, partililer ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) üyeleri katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Muammer Avcı, konuklara Zonguldak hakkında bilgi verdi. 

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAMZA DAĞ'DAN MUHALEFETE 'AÇIKLAMA' ELEŞTİRİSİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da sözlerine geçtiğimiz haftalarda İstanbul İstiklal'de meydana gelen patlamayla başladı. Muhelefete eleştiride bulunan Dağ; "Ne yazıkki bir süredir devam eden muhalefetin bazı konulardaki özellikle terörle mücadele konusundaki iktidara veya terörle mücadele konusunda ülkemize destek olma konusunda ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu görüyoruz. 
Yaklaşık iki hafta önce İstiklal Caddesi'nde bir terör hadisesi zuğretti. Çok kısa bir sürede 2016'dan bugüne 1789 tane bu tarzdaki eylemlerin engellenmiş olmasına rağmen burada bir terör eylemi söz konusu oldu. Emniyet güçlerimiz, istihbaratımız çok kısa bir süre içerisinde hem olayın faillerini hemde olayın arkasındaki bağlantılarını açığa çıkarttı." dedi. 

DAĞ; "YAPILAN AÇIKLAMALARIN ÇOK  CILIZ NOKTADA OLDUĞUNU GÖRDÜK"

PTT PERSONEL ALIMI YAPACAK MI, NE ZAMAN? PTT PERSONEL ALIMI YAPACAK MI, NE ZAMAN?

Dağ, terör saldırılarıyla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Sonrasında uzun zamandır ısrarla ifade ettiğimiz Suriye'nin kuzeyindeki sınırlarımızda bir terör devleti oluşturmak isteyenlere karşı buna fırsat vermeyeceğimizi her ortamda hem Cumhurbaşkanımız, hem pati yetkililerimiz olarak, hem de kabine üyelerimiz olarak dile getirmiştik. Pençe kılıç operasyonu ile buradaki ilk adım da atılmış oldu. Neredeyse çok basit konuşarda dahil açıklama üstüne açıklama yapan, borsadaki artıştan rahatsız olup bundan dolayı açıklama yapan, ya da dolar kurunun sabit kalmasının sebepleri üzerinden uzun uzun açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı ve sözcülerinin, bu yapılan operasyona yönelik hiçbir açıklama yapmadıklarını, yapılan bazı açıklamalarında ne yazıkki çok cılız noktada olduğunu gördük. 
Hem 2015 seçim beyannamesinde hem  2018 seçim beyannamesinde CHP'nin terörle etkin mücadele yapacağını, Suriye'nin kuzeyinde bulunan bölgede de, terörle ilgili olarak etkin mücadele yapacağını ifade ettiklerini görüyoruz. Bakalım 2023 seçim beyannamesinde bunları ortaya koymaları söz konusu olacak mı? Bu son dönemde ortaya çıkan bir tablo değil. Hem PYD Terör ötgütünü görmeme konusundaki hareketleri, aynı zamanda Suriye'nin kuzeyiyle alakalı ülkemize gelebilecek terör hadiseleriyle ilgili tezkereye HAYIR oyunu vermiş olmaları, CHP'nin bu noktadaki bir süreç doğrultusunda duruşunu gösteriyor. Terörle mücadele ülkenin topyekin bir arada olması gereken bir süreçtir. Terörle mücadelede CHP içerisinde de vatansever insanlar olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si bu yoldan ciddi anlamda uzaklamış vaziyettedir."

DAĞ;"BİR TARAFTA KAPTAN BELLİ, ÖBÜR TARAFTA KAPTANIN NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL"

Genel Başkan Yardımcısı Dağ, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayını açıklamamaları noktasında da açıklamalarda bulundu. Cumhur ittifakının adayının net olduğunu ifade eden Dağ; "Bir süredir devam eden 6+1'li masa, 6+2'li masa toplantılarına şahit oluyoruz. Önümüzde seçimlere gidiyoruz. Seçimlere giderken bizim Cumhur ittifakı olarak adayımız bellidir ve uzun zamandır bu konuda herhangi bir tartışma söz konusu değildir. 6'lı masanın Cumurbaşkanı adayı konusunda kamuoyunda bir tartışma yürümektedir. Ortada iki tane gemi vardır. Bu gemilerden birisinin rotası nettir, hem uluslararası alanda birçok konuda milli, yerli manfaatlerini gözeten uluslararası alanda da bu ülkenin itibarını yükselten ve milletin refah seviyesini yükselten bir rota üzerinde yürümektedir. Diğer tarafta rotanın ne olduğu işin doğrusu belli değildir. Neredeyse 6,7,8 tane rota mevcuttur. Bir tarafta kaptan bellidir, kapran Recep Tayyip Erdoğan'dır, öbür tarafta kaptanın ne olduğu belli değildir." ifadelerine yer verdi.

Dağ, karadeniz doğalgazının karaya çıkartılması konusunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni müjdeleri açıklayacağının sinyallerini de verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Dağ; "Zonguldak'ta olduğumuz için özellikle üzerine basmakta fayda var; karadeniz doğalgazı.. Filyos Limanı'nda Aralık ayında denizdeki bütün gelişmeler neticeleniyor. Önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanımız yeni müjdeler konusunda milletimizi bilgilendirecek. Doğalgaz bizim bundan sonraki süreçte, çok önemli olduğu dönemde cari açık konusunda gider konumuz olan doğalgaz bir noktaya gelmiş olacak. Yani biz Türkiye Yüzyılı adımlarını atmaya başladık." diye konuştu.

Son olarak EYT ve asgari ücret ile ilgili konuların bu ay sonunda netlik kazanacağını ifade eden Dağ; "Vatandaşımıza direkt temas eden EYT konusundaki düzenlemeler bu ay sonunda netleşecek ve kamuoyu ile paylaşılacak Sonraki aşamada asgari ücretle ilgili süreçlerde kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecek." dedi.

Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN